اخبار
نحوه شهادت و تصاویر کمتر دیده شده از سید ابراهیم الحوثی

در خصوص شهادت سید ابراهیم بدرالدین الحوثی، برادر سید عبدالملک (رهبر فعلی انصارالله) و شهید سید حسین بدرالدین الحوثی (بنیان گذار انقلاب یمن)، روایت های مختلفی از سوی منابع محلی ذکر شده که غالبا با بررسی های اولیه فاقد اعتبار هستند. اما معتبرترین و جامع‌ترین جزئیات این واقعه به شرح ذیل می‌باشد.

شخصی که خود را از شاهدان حادثه و شهادت سید ابراهیم معرفی می‌کند، به منابع محلی می‌گوید:
«خودروی سید و همراهان در یکی از محلات صنعا (منطقه حده در جنوب غربی این شهر) پس از صحبت تلفنی وی متوقف می‌شود. (گفته می‌شود طی تماس تلفنی شخصی نزدیک و معتمد به سید ابراهیم، از موضوعی مهم خبر می‌دهد که او باید شخصا در یکی از منازل منطقه حده آنرا بررسی کند.) سید و همراهانش پس از توقف خودرو (به پیشنهاد افراد جلوی منزل) سلاحهای خود را داخل خودرو گذاشته و داخل منزل می‌شوند. سید و همراهان پس از ورود به منزل مورد نظر، به رگبار گلوله تروریستها بسته شده و به شهادت می‌رسد.»

پس از این واقعه، همراهان باقیمانده به نیروهای اطلاعات و وزارت کشور دولت نجات خبر داده و درگیری را ادامه می‌دهند، اما تعدادی از تروریستها از معرکه متواری می‌شوند و در نهایت گفته می‌شود اکثر عاملان و مظنون این ترور ناجوانمردانه دستگیر شده‌اند.
گفته می‌شود شخص مظنون به تماس تلفنی احمد حسین البدر از عوامل نفوذی به انصارالله بوده است. (سرنوشت این شخص هنوز مشخص نیست، برخی منابع از هلاکت وی در عملیات تعقیب و گریز و برخی از دستگیرشدن وی اطلاع داده‌اند.)

 

در حال حاضر مهدی المشاط (رئیس شورای سیاسی) به نهادها مرتبط دستور بررسی و تصفیه و دستگیری عاملان را داده است.
برخی منابع می‌گویند این ترور طرح سازمان اطلاعات عربستان سعودی و با همکاری نیروهای بازمانده علی عبدالله صالح و عناصر خودفروخته شکل گرفته است، اما انصارالله تاکنون جزئیاتی از این واقعه منتشر نکرده است.

 

سید ابراهیم که قریب ۴۰ سال سن داشت، از مشاورین نزدیک سید عبدالملک و از فرماندهان میدانی انصارالله در براندازی حکومت علی عبدالله صالح بود و از سمت‌های وی پس از تشکیل دولت نجات، مسئولیت تامین امنیت صنعاء و عمران و صعده عنوان شده است.

دانلود کلیپ

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 نظر در مورد "نحوه شهادت و تصاویر کمتر دیده شده از سید ابراهیم الحوثی"

ناشناس :

درود بر شهیدان خدایی. فی امان الله یا شهید الله

۱۶
۳
بیا :

فی امان الله یا شهیدالله

۱۳
۳
بهزاد :

درود بر مردان مجاهد خدا

۱۷
1 :

چطور دانلود میشه؟

۳
Mirza :

لینک دانلود قرار گرفت.

۳
ناشناس :

درود بر شما پاک ترین مردمان زمین

۶
ناشناس :

سلام صلوات به شهدا یمنی

۷
ناشناس :

سلام یکی بگه چرا فیلم باز نمیشه

۲
Mirza :

سلام. فیلم مشکلی نداره. اگر برای دیدن مشکل دارید فیلم رو دانلود کنید.
برای دانلود میتونید از برنامه IDM استفاده کنید و یا بروی لینک دانلود کلیک راست کرده و Save as رو انتخاب کنید.

ناشناس :

خداوند روح ایشان وبرادر بزرگوار شهیدش را با اجداد طاهرینشان محشور، آل سعود و مزدوران و اتباع آنان را رسوا و نابود گرداند، بحق این ایام اله

۴
ناشناس :

مظلومانه کشته شده وبه دست نامردان عربستان شهیدشده