جبل الطارق نفتکش ایرانی Grace 1 را آزاد کرد.

جمعه 25 مرداد 1398 - 13:18
https://iswnews.com/?p=20919

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نفتکش ایرانی Grace 1، علیرغم فشارهای ایالات متحده برای ادامه بازداشت روز پنجشنبه از جبل الطارق آزاد شد و این نفتکش با نام جدید Adrian Darya به سمت دریای مدیترانه حرکت می کند.

جبل الطارق عنوان کرد که این اطمینان را از سوی ایران و صاحبان نفت کشتی دریافت کرده است که اگر نفتکش آزاد شود، محموله آن به سوریه منتقل نخواهد شد.
قاضی دیوان عالی جبل‌الطارق روز پنجشنبه با بیان اینکه درخواست آمریکا برای توقیف کشتی به دست دادگاه نرسیده، گفت: مجوز آزادی کشتی گریس ۱ را صادر کرده است.
 
نفتکش گریس ۱ شش هفته پیش در هنگام عبور از آبهای جبل الطارق توسط نیروهای انگلیسی توقیف شد. دو هفته بعد، ایران نیز در اقدامی تلافی جویانه نفتکش انگلیسی Stena Impero را در خلیج فارس توقیف کرد.
 
محمدجواد ظریف عصر پنجشنبه در واکنش به ناکامی آمریکا در ممانعت از آزادی «گریس ۱» گفت: “ظریف در پیامی توییتری نوشت: آمریکا در پیش بردن اهداف خود در تروریسم اقتصادی علیه ایران از جمله محروم کردن بیماران سرطانی از داروهای خاص شکست خورده است. ایالات متحده سعی در سوء استفاده از سیستم قانونی برای سرقت املاک ما در آب های آزاد داشت. این تلاش برای راهزنی دریایی، نشانه‌ای از بی‌اعتنایی ترامپ به قانون است.”

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. میثم جمعه, ۲۵ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳

    اثبات مجدد اینکه استعمارگران فقط زبان زور و قدرت را میفهمند.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.