افزایش فعالیت و تاسیسات نظامی در پایگاه هوایی T4 در صحرای حمص

پنج‌شنبه 14 شهریور 98 - 22:42
https://iswnews.com/?p=21373

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش سوریه در حال گسترش تاسیسات نظامی خود در پایگاه هوایی T4 در صحرای حمص میباشد.

بر اساس تصاویر ماهواره ای منتشر شده از فرودگاه T4(تیاس) باند فرود جنوبی از ۳۲۰۰ متر به ۳۷۵۰ متر افزایش پیدا کرده است و یک باند فرود جدید نیز در این پایگاه در حال احداث است.
 
شایان ذکر است پایگاه هوایی T4 یکی از بزرگ ترین پایگاه های هوایی ارتش سوریه است که میزبان نیروهای ایرانی و روسی میباشد. در طول سالهای جنگ سوریه، پایگاه هوایی T4 نقش بسیار مهم و  پررنگی در مبارزه با تروریسم ایفا کرده است.
 
سال گذشته بخش قابل توجهی از مرکز پشتیبانی تسلیحاتی ایران از فرودگاه دمشق به پایگاه هوایی T4 در حمص منتقل شد. در سالهای ابتدایی جنگ در سوریه، ایران نیروها و تجهیزات بسیاری را در فرودگاه دمشق و همچنین برخی مناطق اطراف برای مبارزه با تروریسم و کمک به ارتش سوریه و زیرمجموعه هایش مستقر کرد. اما اخیرا با توجه به بهبود وضعیت ارتش سوریه و همچنین با توجه به حملات موشکی اسرائیل و وضعیت خاص جنوب سوریه، برای جلوگیری از حوادث احتمالی، بخش قابل توجهی از مرکز پشتیبانی نیرو و تسلیحاتی ایران از فرودگاه دمشق به T4 منتقل شده است.
 
بر اساس آخرین اطلاعات ارتش روسیه چهار فروند جنگنده سوخو-25 و تعدادی هلیکوپتر نظامی و پهپاد در T4 مستقر کرده است. همچنین این فرودگاه میزبان پهپادی های ایرانی میباشد.
 
تحرکات اخیر در پایگاه T4 نشان از افزایش فعالیت های نظامی در این پایگاه دارد و با توجه به سابقه حملات موشکی رژیم صهیونیستی به این پایگاه و ناکارآمدی و یا عدم فعالیت بهنگام سامانه های دفاع هوایی روسی در این منطقه؛ پیشنهاد میشود استقرار سامانه های دفاع هوایی ایرانی برای محافظت از نیروها و تجهیزات ایرانی و دفع حملات موشکی احتمالی اسرائیل به فرودگاه T4 در دستور کار و بررسی قرار گیرد.

تصویر ماهواره ای از فرودگاه دمشق که توسط شرکت ماهواره ای اسرائیلی منتشر شده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام