به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای عراقی عملیاتی را بعنوان عملیات “التراب الاسود” در منطقه زور کنعوص در شمال شرق استان صلاح الدین با پشتیبانی هوایی سنگین ائتلاف آمریکایی علیه باقیمانده های داعش در این منطقه آغاز کردند.

پس از عملیات آزادسازی حویجه در غرب استان کرکوک در سال ۲۰۱۷ و همچنین عملیات قیاره و شکست داعش در این منطقه، باقیمانده تروریست های داعش به جزیره کنعوص گریختند و از آن زمان تاکنون علیرغم شواهد، اطلاعات موجود و فعالیتهای مشخص داعش در این منطقه و حتی علیرغم اطلاعاتی که بوضوح در خصوص فعالیت داعش در این منطقه توسط رسانه های اجتماعی منتشر میشد؛ هیچ عملیات نظامی موثری توسط ائتلاف آمریکایی و نیروهای عراقی برای ریشه کردن تروریست ها در زور کنعوص انجام نشد.
 
پس از سال ۲۰۱۷ جزیره کنعوص در شمال استان صلاح الدین تبدیل به پایگاه مهم داعش در شمال عراق شد، پایگاهی که دواعش از آن برای سازماندهی حملات تروریستی علیه موصل، مخمور و کرکوک استفاده میکردند.
 
اما اکنون نیروهای آمریکایی با تاخیر فراوان و با نمایش رسانه ای پر سر و صدا که با هدف تبلیغاتی و نمایش قدرت انجام میشود عملیات نظامی در این منطقه را آغاز کرده اند.
 
بر اساس بیانیه ائتلاف آمریکایی در این عملیات ۳۶ هزار کیلوگرم مهمات بروی داعش در این جزیره ریخته شده است. همچنین آمریکا برای این حملات هوایی از جنگنده های F15 و F35 جدید خود استفاده کرده است.
 

 

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. محمد پنجشنبه, ۲۱ شهریور, ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱

  برای یک جزیره کوچک اینهمه بمب؟

  مطمئنا قبل از عملیات دوستان داعشی خود را از آن جا خارج کرده اند

  پاسخ
 2. qoliw شنبه, ۲۳ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

  توی تصاویر که اصلا مناطقی گه دارن بمب میریزن کسی یا ماشینی نیست…
  بشتر انگار رزمایشه

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.