آفریقا
آخرین اخبار لیبی ۲۳ مرداد ۹۶
آفریقا, اخبار, لیبی ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

اوضاع سیاسی در لیبی در حالی به سوی بحران می رود که همه طرف های سیاسی و نظامی به دنبال وضع ثبات در لیبی هستند. از طرفی ژنرال حفتر با هدف کسب مشروعیت جهانی با قدرت های مختلف وارد مذاکرات شده و از طرفی سران دولت وفاق در پی کسب موقعیت در نزد اتحادیه اروپا هستند. همچنین رئیس قبایل طوارق طی دیدار با نماینده سازمان ملل خواستار اجرای عدالت و عدم تبعیض درباره قبایل در دولت آینده لیبی شد.

امروز ژنرال حفتر طی سفر اخیر خود به روسیه پس از رایزنی ها با سایر مقامات روسی، با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدار کرد.
در این دیدارها، مقامات روسیه طی اظهاراتی از گفتگوی بین طرفین درگیر در لیبی استقبال و از نابودی تروریسم در این کشور حمایت کردند.
وزیر خارجه روسیه همچنین، نظارت سازمان ملل را بر روند حل مناقشات سیاسی لیبی را خواستار شد.
ژنرال حفتر نیز با متهم کردن فائز السراج «رئیس دولت وفاق ملی» به اخلال در روند صلح و توافق پاریس گفت: «ارتش مصمم به آزادی کامل خاک لیبی است. ما خواهان رفع تحریم های ارتش از سوی کشورها هستیم تا بتوانیم ترویسم را در لیبی نابود کنیم.»
طبق این اظهارات دو طرف به نظر می رسد، ژنرال حفتر برای تقویت ارتش و تحکیم روابط با روسیه به مسکو سفر کرده است. گفتنی است وی قصد شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری را دارد.

همچنین صبح امروز، «علی زیدان» نخست وزیر سابق لیبی در هتل محل اقامت خود در شهر طرابلس ربوده شد. انگشت اتهامات به سمت تیپ انقلابیون طرابلس (اخوان المسلمین) است. ربوده شدن زیدان در حالی برای دومین بار صورت گرفته است که بار اول وی در همان روز اول ربوده شدن آزاد شد.
تصویر زیر مربوط به علی زیدان است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.