اخبار
تحولات عراق ۶ آبان ۹۸
اخبار, عراق, عکس, غرب آسیا ۰۷ آبان ۱۳۹۸

_توییت جدید مقتدی صدر: برادر عادل عبدالمهدی باید در پارلمان حاضر شده و انتخاباتی زودهنگام را با نظارت بین المللی اعلام کند.

 

_اعتصاب سراسری معلمان عراقی تا روز پنجشنبه هفته جاری.

 

_دستگاه قضائی عراق دستور بازداشت رعد حمزه علوان الجبوری، رئیس شورای استانی بابل، را که شهروندان را به آشوبگری و تعرض علیه نهادهای ملی تحریک کرده بود، صادر کرد.

 

_حکومت نظامی در برخی از ساعت‌ها در بغداد و کربلا.

 

_آغاز اصلاحات جدی در پارلمان عراق از جمله؛ لغو امتیازات خاص روسای سه قوه، نمایندگان، وزرا و مسئولین رده بالا، تشکیل کمیته ویژه برای اصلاح قانون اساسی ظرف چهارماه.

 

_حیدر العبادی نخست وزیر سابق‌ عراق در توییتر: برخی می خواهند با افرادی که انتقادشان می کنند تصفیه حساب شخصی کنند. آنها فعالان و تظاهرات کنندگان را ترور می کنند.(العبادی از منتقدان اصلی دولت فعلی عراق می‌باشد که چندین بار درخواست استعفاء عبدالمهدی و انتخابات زودهنگام را کرده است).

 

_ابومهدی المهندس؛ خون شهیدان باعث شد تا فتنه بزرگ بر ضد عراق آشکار و کشف شود، این فتنه بزرگ به دنبال تخریب عراق است این فتنه به دنبال مبارزه با مجاهدان الحشد و نیروهای امنیتی است، ما به حجم این توطئه آگاه هستیم. توطئه یا توطئه گران تلاش کردند تا از مطالبات مشروع مردمی سوء استفاده کنند. این توطئه بُعد داخلی و خارجی دارد. با همان توانی که در مقابل داعش ایستادیم مقابل این فتنه ایستادگى خواهیم کرد.

 

_پیوستن دانشجویان و دانش‌آموزان در چندین شهر عراق ‌به معترضین.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.