اظهارات بشار اسد در گفتگوی با شبکه های تلویزیونی سوری

جمعه 10 آبان 98 - 01:49
https://iswnews.com/?p=22954

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه های السوریه و الإخباریه، در مورد تحولات اخیر منطقه و سوریه صحبت کرد.

خلاصه اظهارات بشار اسد:
_ترکیه نماینده آمریکا در منطقه است و اگر خاک سوریه را ترک نکند گزینه‌ای جز جنگ ندارد.

_عناصر مسلح در استان ادلب باید به ترکیه بروند در غیر این صورت دو گزینه بیشتر ندارند؛ یا اینکه به آغوش وطن بازگشته و اوضاع آنها بررسی شود و یا اینکه ارتش سوریه برای بیرون راندن آنها وارد جنگ خواهد شد.

_مرگ ابوبکر بغدادی از سوی این گروهک تایید شد و سوریه از عملیات ادعایی آمریکا علیه این تروریست اطلاعی نداشت و در جریان آن هم نبود. این موضوع در واقع همان سناریوی بن لادن است و خدعه‌ی آمریکاست.

_امثال ابوبکر بغدادی مجددا تولید خواهند شد و چه‌ بسا داعش دوباره به طور کامل تولید شود. تفکر داعش و نحوه استفاده از آن همچنان به همان صورت باقی خواهد ماند و مدیر و صحنه‌گردان، خود آمریکاست.

_عملیات آمریکا در مورد کشتن بغدادی فریبی بیش نیست. سیاست دولت آمریکا زیاد با سینمای هالیوود این کشور فرقی ندارد، هر دو از تخیلات استفاده می‌کنند.

_سیاست‌های مسکو واضع و آشکار بوده و مسائل پنهان و مخفی ندارد؛ اما عملیات ترکیه بیانگر طمع زشت ترکیه به خاک سوریه است و همچنین آمریکا نیز بدان تمایل دارد.

_روسیه به وسیله توافق با ترکیه توانست بر طمع آنکارا لگام بزند و راه را بر روی آمریکایی‌ها و همچنین آلمانی‌ها که به دنبال بین‌المللی کردن موضوع ارسال نیروهای بین‌الملل به سوریه بودند، ببندد.

_ترامپ بهترین رئیس‌جمهور آمریکاست. به دلیل اینکه که بیشترین شفافیت را در بین روسای جمهور آمریکا دارد. او می‌گوید ما به دنبال نفت سوریه هستیم و این حقیقت سیاست آمریکا است. ما قدرت مواجهه با آمریکا که ابرقدرت است نداریم اما از هر مقاومتی علیه متجاوز حمایت میکنیم.

_بازگشت ارتش به این مناطق یعنی بازگشت دولت و ارائه خدمات دولتی به شهروندان سوریه در این مناطق.

_تنوع قومیتی و مذهبی زیبا و نشانه قدرت است. اشتباهی که در شمال سوریه رخ داد این بود که برخی از کردها نه‌ تنها خود را نماینده کردها بلکه نماینده عرب‌ها نیز قرار دادند.

_اردوغان منافق است، او به دنبال سیاست‌های ثبات‌ زدا در منطقه وسیعی است. او به همه دروغ می‌گوید و علناً منافق است.

_ما و ایرانیها و روسها وارد نبرد نظامی واحد و نبرد سیاسی واحدی شده‌ایم. ما با روسیه و ایران بر سر موعد مشخص عملیات ادلب توافق کردیم اما این عملیات چند بار به علل مختلف نظامی و سیاسی به تعویق افتاد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام