تحریر الشام نیروهای خود را برای تجمیع قوا متحد میکند !

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۶ - ۱۸:۲۹
https://iswnews.com/?p=2320

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” هیئت تحریر شام (شاخه القاعده در سوریه) با انتشار بیانه ای موجودیت “ارتش حماه” را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” هیئت تحریر شام (شاخه القاعده در سوریه) با انتشار بیانه ای موجودیت “ارتش حماه” را اعلام کرد. ارتش حماه متشکل از چندین واحد از احرار الشام، یک واحد از جند الشام و یک واحد از اجناد الشام برای مقابله با ارتش سوریه تشکیل شده است.

هیئت تحریر شام برای تحکیم قدرتش در ادلب در تلاش است تا فرماندهی سیاسی و نظامی بقیه گروه های تندرو حاضر در ادلب را بدست بگیرد.
هیئت تحریر شام اگر موفق شود قدرتش در ادلب و حماه را قبل از شکست داعش تثبیت کند، میتواند با حمله به مناطق حساس تحت کنترل ارتش از جمله غرب حلب، شمال حماه و جاده استراتژیک اثریا-حلب به ارتش سوریه فشار جدی وارد کند.
هدف تشکیل ارتش جدید توسط هیئت تحریر شام میتواند جلوگیری از سقوط داعش و یا سو استفاده از تمرکز ارتش سوریه بر مناطق داعش باشد. داعشی که میتواند علیه اتحاد روسیه-سوریه-ایران بجنگد.

این استراتژی طی سالهای گذشته بارها صورت گرفته است. در شرایط حساسی که ارتش سوریه با داعش میجنگید، مسلحین حاضر در ادلب تحت فرماندهی های مختلفی برای جلوگیری از سقوط داعش عملیات های بزرگ را علیه ارتش سوریه آغاز میکردند.

منبع : SouthFront

*ترجمه با تصرف در متن اصلی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام