تحولات فلسطین ۱۸ آبان ۹۸

شنبه 18 آبان 1398 - 20:59
https://iswnews.com/?p=23345

۱- براساس اعلام سازمان مهاجرت رژیم اسرائیل، از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون قریب ۱۸۰ هزار نفر یهودی به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند. از این تعداد ۳۶۰ نفر از یهودیان ایران بوده اند. بیشترین تعداد مهاجر نیز متعلق به روسیه است که ۵۲۳۳۷ نفر به فلسطین اشغالی مهاجرت داشته اند.   ۲- سفر هیات حماس […]

۱- براساس اعلام سازمان مهاجرت رژیم اسرائیل، از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون قریب ۱۸۰ هزار نفر یهودی به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده اند.
از این تعداد ۳۶۰ نفر از یهودیان ایران بوده اند. بیشترین تعداد مهاجر نیز متعلق به روسیه است که ۵۲۳۳۷ نفر به فلسطین اشغالی مهاجرت داشته اند.

 

۲- سفر هیات حماس به ریاست خلیل حیه به مصر. بنابر اظهارات سخنگوی حماس، این سفر در راستای چارچوب و جوانب انتخابات سراسری فلسطین انجام گرفته است.

 

۳- رژیم اسرائیل روستای بادیه نشین العراقیب را برای ۱۶۷ مین بار تخریب کرد. رژیم اسرائیل میخواهد اهالی این روستا را وادار به کوچ کرده و در زمین های غصبی شهرک سازی کند.

 

۴- طی ۸۲ مین دور از تظاهرات بازگشت در غزه، ۶۹ نفر فلسطینی توسط نظامیان رژیم اسرائیل زخمی شدند.

 

۵- طی درگیریهای هفته‌ی گذشته بین رژیم اسرائیل و فلسطینیان ۱ نفر شهید و ۸۵ نفر فلسطینی زخمی شده اند.

 

۶- جنبش فتح از آمادگی برای شرکت در انتخابات مجلس قانون گذاری و ریاست تشکیلات خودگردان خبر داد. فتح همچنین اعلام کرد که محمود عباس تنها نامزد آنها برای ریاست تشکیلات خودگردان است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.