اخبار
مستند سراب؛ رونمایی حماس از عملیات امنیتی علیه اسرائیل

گردان‌های عزالدین القسام اخیرا مستندی تحت عنوان “سراب” را منتشر کرده اند که ضربه امنیتی مهمی به رژیم اسرائیل وارد می‌کند. جزئیات این عملیات که در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ میلادی اتفاق افتاده در ۲۵ دقیقه تشریح می‌شود.

براساس این مستند، سازمان اطلاعات رژیم اسرائیل با استفاده از یک شهروند فلسطینی در نوار غزه به عنوان جاسوس، قصد داشت به برخی اهداف در نوار غزه نظیر انفجار انبار موشکهای دوربرد مقاومت در غزه، تعیین موقعیت شلیک موشکها و راکتهای مقاومت در زمان درگیری‌ها و ضربه وارد کردن به سامانه موشکی و امنیتی مقاومت دست یابد.
نیرو‌های امنیتی مقاومت در جریان عملیات رصد امنیتی غزه، به هدف این جاسوس پی برده و با همکاری جاسوس مورد نظر، سازمان اطلاعات صهیونیستی را دور زده و آنها را فریب می‌‎دهند.

گردان عزالدین قسام برای این منظور اجازه می‌دهند این شخص اطلاعاتی در مورد موشک‌های مقاومت را در اختیار صهیونیستها قرار دهد و سپس با شنود مکالمات و… لیست اسامی و اطلاعات کارکنان سازمان شاباک در حوزه نوار غزه توسط مقاومت کشف می‌شود.

در پایان این مستند، تصاویری از شلیک موشک‌های دوربرد که صهیونیستها از طریق این جاسوس به دنبال نابودی آن بودند، نمایش داده می‌شود.

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.