به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مهلت قانونی معرفی کاندید نخست وزیری عراق ساعت ۲۴ دیشب به پایان رسید و با عدم معرفی کاندید این پست توسط برهم صالح، به نظر می‌رسد عراق وارد خلاء قانونی شده است.

در حالیکه در روزهای گذشته شاهد فروکش کردن تب اعتراضات در عراق و کاهش جمعیت در میدان‌ التحریر بغداد که یکی از مراکز اصلی اعتراضات محسوب می‌شود بودیم، روز گذشته و با نزدیک شدن به پایان مهلت قانونی برای معرفی کاندید نخست وزیری، اعتراضات با به میدان آمدن دانش‌آموزان و دانشجویان در شهرهای مختلف عراق از جمله کربلا، نجف و بغداد از سر گرفته شد؛ به طوریکه ورودی‌های منطقه امنیتی بغداد موسوم به “منطقه خضراء” یکبار دیگر توسط نیروهای امنیتی بسته شد.

معترضین مخالفت خود را با کاندید شدن قُصی سهیل، با آتش زدن عکس وی ابراز کردند، تعدادی از مسیرهای داخلی و خارجی شهرها نیز توسط معترضین مسدود شد.
شایان ذکر است قُصی سهیل مورد تایید هادی العامری، نوری مالکی، محمد حلبوسی، خمیس خنجر و چندین نفر دیگر از رهبران سیاسی عراق‌ می‌باشد.

مهلت قانونی معرفی کاندید نخست وزیری عراق ساعت ۲۴ دیشب به پایان رسید و با عدم معرفی کاندید این پست توسط برهم صالح، به نظر می‌رسد عراق وارد خلاء قانونی شده است.

پارلمان این کشور امروز جلسه‌ای را برای بررسی برخی امور برگزار خواهد کرد.

طبق اخبار منتشر شده، برهم صالح رئیس جمهور این کشور احزاب عراقی را در صورت معرفی نکردن کاندید مورد قبول مردم، تهدید به استعفاء کرده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.