علت ساخت دیوار حائل اسرائیلی از زبان نصرالله

شنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۶ - ۱۵:۵۷
https://iswnews.com/?p=25

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به دنبال احساس ضعف در بخش های امنیتی، تکنولوژی و ارتش، تصمیم به ساخت دیوار حائل گرفته است.

سید حسن نصرالله پنجشنبه شب در مراسم سالگرد شهادت سید مصطفی بدرالدین تاکید کرد : ما در چند روز پیش شنیدیم که اسرائیل می خواهد طرح قدیمی احداث دیوار بتونی مرتفع را از منطقه الناقوره تا منطقه الشیخ احداث کند.
دبیرکل حزب الله با تاکید براینکه زمان ظلم پذیری ملت ها و جنبش های مقاومت به پایان رسیده است، افزود : اسرائیل در چند سال گذشته چند دیوار ساخت و چند شبکه بسیار هوشمند هشدار در مرزهای فلسطین اشغالی نصب کرد ولی یک شهروند لبنانی چند هفته پیش توانست از سیم خاردار عبور کند و با پای پیاده به ایستگاه اتوبوس کریات شمونا برسد که این امر نشان می دهد که همه دیوارها و شبکه های هشدار اسرائیل کارآئی ندارد.
وی گفت : اسرائیل وقتی فهمید تدابیر امنیتی ، تکنولوژی و ارتشش چندان کارآئی ندارد ، تصمیم به احداث دیوار حائل گرفته است.
اسرائیل بزرگ سقوط کرد
وی تاکید کرد : طرح احداث دیوار حائل مرزی نشان می دهد که اسرائیل به پیروزی های بزرگ لبنان و شکست خودش و بی فایده بودن توطئه “اسرائیل بزرگ” اذعان کرده است.
“اسرائیل وقتی فهمید تدابیر امنیتی ، تکنولوژی و ارتشش چندان کارآئی ندارد ، تصمیم به احداث دیوار حائل گرفته است.”

دبیرکل حزب الله لبنان افزود : اسراییل نمی تواند در لبنان و غزه بماند. اسراییل شکست خورد و به ساخت دیوار روی آورد. “اسراییل بزرگ” نیز به پایان رسید.
سید حسن نصرالله تاکید کرد : اسراییل بزرگ که شرطهای خود را بر ملت ها و منطقه و دولت ها تحمیل می کرد بدون آنکه حتی مذاکره و گفتگو کند، به پایان رسید. اسراییل بزرگ سقوط کرد. زیرا اسراییل و ارتش و دستگاه اطلاعاتی زمانی که پشت دیوارهای بلند پنهان می شوند، دیگر به اسراییل ضعیف تبدیل می شود و به کشوری مانند دیگر کشورها تبدیل شده است. پس این یک تحول راهبردی در طرح مقاومت است.
اسرائیلی ها از سال ۱۹۴۸ دچار ترس و نگرانی هستند
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: نوعی ترس و نگرانی از سال ۱۹۴۸ از آینده دور و نزدیک نزد اسراییل وجود دارد. همواره لبنان دچار ترس و نگرانی می شد و اسراییل غالب بود. اما امروز پس از پیروزیهای مقاومت، اسراییل این دیوارها را ساخت تا ترس نظامیان و شهرک نشینانش را نشان دهد.
وی خاطرنشان کرد : این مساله در محاسبات روانی و نظامی بسیار عالی و ممتاز است. دشمن اسراییلی از هرگونه مقابله احتمالی نگران است. مشخصه مقاومت این است که تهدید بیجا نمی کند و سخنانش حرف خالی نیست و اسراییل می داند که هرگونه مقابله احتمالی ممکن است در داخل خاک فلسطین اشغالی باشد. ازاین رو با مسائل به طور جدی برخورد می کند و در مقابل تهدیدها دست به اقدامات و مانورها و برنامه ریزی و تخلیه شهرکها و ساخت دیوارها می پردازد و البته این نیمی از مبارزه است.
مرزهای شرقی لبنان و سوریه امن شده است
وی با اشاره به وضعیت لبنان گفت: تحول مثبتی در مرز شرقی بین لبنان و سوریه حاصل شده، در مرزها تا حد زیادی امنیت برقرار و نیروهای ما به مناطق کوهستانی وارد شده اند و مجاهدان شب ها و روزهای سختی را سپری و شهدایی را تقدیم کردند و هم اکنون دیگر نیازی به حضور ما در این مناطق وجود ندارد. بقیه پایگاههای نظامی خود را از طرف مرز لبنان برچیده ایم چراکه که مأموریت مان انجام شده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام