اخبار
آزادسازی ۳۵۰ کیلومتر مربع در جنوب استان ادلب توسط ارتش سوریه در ۷ روز! + نقشه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش سوریه و متحدانش طی هفت روز عملیات در جنوب شرق استان ادلب موفق به آزادسازی حدود ۳۵۰ کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده توسط تروریست های تحریرالشام و سایر گروه های رادیکال شدند.

در جریان این عملیات تاکنون بیشتر از ۴۱ روستا و بلندی مانند شهرک های مهم جرجناز و التح از اشغال مسلحین آزاد و به کنترل ارتش سوریه در آمده است.

در حال حاضر ارتش سوریه حدود ۷ کیلومتر با شهر مهم و استراتژیک معره النعمان فاصله دارد.

پس از پیشرویهای خیره کننده ارتش سوریه در جنوب استان ادلب، امروز خبرهایی از مذاکره بین روسیه و ترکیه به نمایندگی از مسلحین برای دستیابی به یک توافق آتش بس در فضای مجازی منتشر شد؛ منبع میدانی تحولات جهان اسلام از سوریه ضمن تایید این مذاکرات عنوان کرد که این گفتگوها نه برای توقف عملیات بلکه برای ورود بدون دگیری ارتش سوریه به شهر معره النعمان صورت میگیرد و هیچگونه آتش بسی در حال حاضر مقرر نشده و ارتش سوریه عملیات خود را با قدرت در جنوب شرق ادلب ادامه خواهد داد. ضمن آنکه به احتمال زیاد در روزهای آتی شاهد بازگشایی یک جبهه جدید در غرب حلب علیه مواضع مسلحین خواهیم بود.

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی کلیک کنید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "آزادسازی ۳۵۰ کیلومتر مربع در جنوب استان ادلب توسط ارتش سوریه در ۷ روز! + نقشه"

سینا :

باسلام.بودن با روسیه محاسنی دارد.تصور میکنم،اگر روسیه نبود،شاید الان ادلب و مناطق دیگر زودتر ازاده شد بود.

۴
۱۱
ناشناس :

تابوده همین بوده یکطرف شرق وانطرف غرب…انشاللله همه سوریه ازاد بشه…فعلا نفع ما به همینه…باشد تا اسد تصمیم عاقلانه بگیره وهمه مردم سوریه در حکومت نقش داشته باشن…..حسین