اخبار
بیانیه حضرت آیت الله سیستانی که از طریق نماینده ایشان در خطبه های نماز جمعه امروز کربلا درباره وقائع عراق قرائت شد

بار خدایا، دلها به تو نزدیک شده و گردنها به سوى تو کشیده شده و چشمها به درگاه تو خیره و پاها به آستان تو به راه افتاده و بدنها نزار گردیده. بار خدایا، کینه هاى پنهان آشکار گشته و دیک کینه ها به جوشش آمده. بار خدایا، به تو شکوه مى کنم، نبودن پیامبرمان را و فراوانى دشمنانمان را و کمی تعدادمان را پبار خدایا، پس با گشایشی هرچه سریع‌تر و نصرتی توانمند از جانبِ خودت این گرفتاری‌ها را از ما برطرف فرما ای مهربانترین مهربانان.

بیانیه حضرت آیت الله سیستانی که از طریق نماینده ایشان در خطبه های نماز جمعه امروز کربلا درباره وقائع عراق قرائت شد:

رویدادها به سرعت در پی هم رخ می دهد و بحران ها اوج می گیرد و کشور در حال عبور  از خطرناکترین پیچ وخم هاست؛ از تجاوز جنایت کارانه به پایگاههای نیروهای عراقی در شهر القائم که منجر به شهادت و مجروح شدن دهها نفر از فرزندان رزمنده ما شد گرفته تا حوادث تاسف باری که بغداد در چند روز گذشته شاهد آن بوده است و در نهایت حمله وحشیانه شب گذشته در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد که منجر به شهادت شماری از قهرمانان نبردهای پیروزی بر تروریست های داعشی شد. این حمله نقض آشکار حاکمیت عراق و منشورهای بین المللی است. همه این وقایع و وقایع دیگر، هشداری است مبنی بر اینکه کشور در شرایط بسیار سختی قرار گرفته است.

به این ترتیب، طرف های مربوطه را به خویشتن داری و رفتار حکیمانه دعوت می کنیم و دست دعا به سوی خداوند متعال و قادر بالا می بریم و از خداوند قادر می خواهیم که عراق و مردمش را از شر اشرار و کید دشمنان و خدانشناسان دور نگه دارد: اللَّهُمَّ إِلَیْکَ أَفْضَتِ الْقُلُوبُ وَ مُدَّتِ الْأَعْنَاقُ وَ شَخَصَتِ الْأَبْصَارُ وَ نُقِلَتِ الْأَقْدَامُ وَ أُنْضِیَتِ الْأَبْدَانُ، اللَّهُمَّ قَدْ صَرَّحَ مَکْنُونُ الشَّنَآنِ وَ جَاشَتْ مَرَاجِلُ الْأَضْغَانِ، اللَّهُمَّ إِنَّا نَشْکُو إِلَیْکَ تَشَتُّتَ أَهْوَائِنَا، وَکَثْرَهَ عَدُوِّنَا وَقِلَّهَ عَدَدِنَا، فَفَرِّجْ عنا یَا رَبِّ بِفَتْحٍ مِنْکَ تُعَجِّلُهُ، وَ نَصْرٍ مِنْکَ تُعِزُّهُ، بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ، آمِینَ رَبَّ الْعَالَمِینَ”.(بار خدایا، دلها به تو نزدیک شده و گردنها به سوى تو کشیده شده و چشمها به درگاه تو خیره و پاها به آستان تو به راه افتاده و بدنها نزار گردیده. بار خدایا، کینه هاى پنهان آشکار گشته و دیک کینه ها به جوشش آمده. بار خدایا، به تو شکوه مى کنم، نبودن پیامبرمان را و فراوانى دشمنانمان را و کمی تعدادمان را پبار خدایا، پس با گشایشی هرچه سریع‌تر و نصرتی توانمند از جانبِ خودت این گرفتاری‌ها را از ما برطرف فرما ای مهربانترین مهربانان )

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "بیانیه حضرت آیت الله سیستانی که از طریق نماینده ایشان در خطبه های نماز جمعه امروز کربلا درباره وقائع عراق قرائت شد"

ناشناس :

اگه ایرانیا نبودن و امثال سلیمانیا ب کمکتون نمیومدن الان هیچکدومتون زنده نبودین و داعش سرتونو بریده یود و زن و دختراتونو برده جنسی خودش کرده بود. ناریخ همیشه ثابت کرده مردم عزاق نمکنشنتس ترین مردم روی زمین هستن. از اون صدر اسلام و امام حسین گرفته تا صدام و امریکا و داعش و … همیشه هرطرفی باد وزیده همون طرف رفتن

5
7
آریا :

در اینکه اگر امثال شهید سلیمانی ها نبودند خاور میانه جولانگاه داعش بود هیچ شکی نیست. ولی دوست عزیز با اینکه هممون داغدار هستیم لطفا کل مردم عراق نمک نشناس خطاب نکنید. در این حمله مهدی المهندس هم شهید شد که خودش رو عراقی میدونست. خشم خودتون رو نه به مردم عراق بلکه به عاملین این جنایت هدایت کنید.

8
1
امیر :

یعنی چی خویشتن داری مرد مومن؟!!!!

6
3
ناشناس :

من الان نفهمیدم از کی طرفداری کرد اما ناسیونالیسم عراقی توی بیانیه موج میزنه

2
7
ناشناس :

کشتن چند سرباز امریکایی پاسخی درخور این جنایت نیست ایران باید یک زرادخانه عظیم و بسیار مجهز از سلاح های اتمی داشته باشد.

8
1
مهدی :

از این عراق آبی گرم نمیشه.
سید علی باید بره تو کار اسرائیل! وقتی مستقیم اونجا را بزنه درست میشه.
عوض اینکه بیان کمک ایران و با ما همکاری کنند. یاد تمامیت ارضی کشورشون افتادند. بنده خدا اگر ایران پایگاه آمریکا را نمیزد که از فردا خودت را هم ترور می کردند. ایران البته با مقاومت داره از اسلام و ایران دفاع میکنه. شما بجای این بیانیه ، ای کاش از آـمریکا و بجای دعوت به خویشتنداری ، از آنها میخواستی از عراق خارج بشوند. واقعا متاسفیم