سخنرانی مهم و حماسی سید حسن نصرالله به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران شهیدشان

یکشنبه 15 دی 98 - 19:02
https://iswnews.com/?p=25793

سید حسن نصرالله: قصاص قاسم سلیمانی حذف پایگاه‌ها، ناوها و تک تک سربازان و افسران امریکایی در منطقه است.

حاضرین پیش از سخنان سید نصرالله به زبان فارسی با بیان شعارهای “حاج قاسم، ابومهدی المهندس شهادتتان مبارک” با شهیدان و مردم ایران ابراز همدردی کردند.

سید حسن نصرالله:
– پنجشنبه شب، ۲۰۲۰/۱/۲ آغاز مرحله و تاریخ جدیدی در تمام منطقه و نه فقط ایران و عراق بود.

– گرچه آخرین دیدارم با حاج قاسم چهارشنبه، روز اول سال میلادی بود اما چند هفته قبل به ایشان گفتم رسانه‌های امریکا روی شما تمرکز کرده‌اند و از شما به عنوان «سردار بی‌جایگزین» نام می‌برند و این‌ها پیش‌درآمد سیاسی و رسانه‌ای ترور شماست. خندید و گفت ان‌شاءالله.

– حاج قاسم بزرگ‌ترین دشمنی بود که اسرائیل از زمان ایجادش تا کنون به خود دیده بود.

– من فرمانده‌ی عراقیان نیستم و دستور صادر نمی‌کنم اما با شناختی که از گروهان‌های مقاومت شریف و حسینی و فرزندان ابوالفضل العباس در این کشور دارم می‌گویم اگر اخراج نیروهای امریکایی در مجلس عراق تصویب نشود، این گروهان‌های مقاومت هستند که نخواهند گذاشت حتی یک سرباز امریکایی در این کشور باقی بماند. 

– قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس هیچ معادلی در دولتمردان امریکا ندارند. کفش قاسم سلیمانی به اندازه‌ی سر ترامپ و همه‌ی سردمداران امریکا می‌ارزد. قصاص قاسم سلیمانی حذف پایگاه‌ها، ناوها و تک تک سربازان و افسران امریکایی در منطقه است. ارتش امریکا این قتل را مرتکب شده و باید قصاص شود. منظورم شهروندان و تاجران و مهندسان و پزشکان امریکایی ساکن منطقه نیست. ایجاد مزاحمت برای این افراد شهرنشین، خدمت به ترامپ است.

– وقتی ورود تابوت سربازهای سازمانی ارتش امریکا به این کشور آغاز شود ترامپ و دولتش می‌فهمند چه کار کرده‌اند. آن‌ها منطقه را باختند و انتخابات را نیز خواهند باخت. انتقام خون قاسم سلیمانی و ابومهدی همان اخراج نیروهای امریکایی از تمام منطقه‌ی ماست. وقتی امریکا از منطقه خارج شود صهیونیست‌ها هم چمدان‌هایشان را جمع می‌کنند و می‌روند و شاید نیازی به جنگ با اسرائیل هم نباشد. به نظر می‌رسد امریکایی‌ها نمی‌فهمیده‌اند دارند چه می‌کنند.

– امریکایی‌ها هر جا می‌رفتند با یک شخص تکراری به نام قاسم سلیمانی مواجه می‌شدند. وقتی می‌رفتند سراغ فلسطین، غزه، مقاومت فلسطین، گروهان‌های مقاومت فلسطین و موضوع حمایت از مقاومت فلسطین به وسیله‌ی سلاح، آموزش، امکانات و تکنولوژی و حمایت از مسئله‌ی فلسطین با رسانه، کنفرانس، روابط و سوق دادن همه‌ی داشته‌های منطقه به سمت فلسطین، می‌دیدند قاسم سلیمانی آن‌جاست.

– وقتی می‌آمدند سراغ لبنان، مقاومت، آزادسازی سال ۲۰۰۰، جنگ ۲۰۰۶ و افزایش قدرت مقاومت لبنان و توان موشکی، ویژه، موشک‌های نقطه‌زن، ثبات و استحکام آن، می‌دیدند قاسم سلیمانی این‌جاست.

– امریکا و اسرائیل وقتی به سوریه می‌رفتند و به تروریست‌های تکفیری دل می‌بستند، می‌دیدند قاسم سلیمانی در کنار ارتش و ملت و سران سوریه ایستاده است.

– وقتی می‌خواستند به عراق تسلط پیدا کنند و از طریق داعش، عراق را ده‌ها سال به بازی بگیرند، می‌دیدند قاسم سلیمانی آن‌جاست. وقتی دل می‌بستند که عراقی‌ها را پاره پاره کنند می‌دیدند کسی هست که آن‌ها را گرد هم می‌آورد و هماهنگ و متحد می‌کند و آن قاسم سلیمانی است.

– وقتی به یمن می‌رفتند می‌دیدند قاسم سلیمانی آن‌جاست. وقتی به افغانستان می‌رفتند می‌دیدند قاسم سلیمانی آن‌جاست. قاسم سلیمانی در تک تک جزئیات مقاومت حضور داشت. و اما ایران… از بدیهیات است که آن‌ها می‌دانستند قاسم سلیمانی برای ایران چه‌قدر ارزش دارد… (بغض). 

سید حسن نصرالله ۱۵ دی ۱۳۹۸ در مراسم ختم سیدالشهدای خط مقاومت، سردار حاج قاسم سلیمانی و فرمانده شهید، ابومهدی مهندس و همراهان شهیدشان

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام