گزیده‌ی بیانات رهبر انقلاب اسلامی در خطبه نماز جمعه ۲۷ دی ۹۸

جمعه 27 دی 98 - 14:43
https://iswnews.com/?p=26488

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ امام خامنه‌ای حفظ الله در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن تشریح و روشنگری در خصوص حوادث روزهای اخیر، از اهمیت سپاه قدس، تقویت ایران و ترویج مکتب شهید سلیمانی و شهید ابومهدی سخن گفت.

امام خامنه‌ای حفظ الله:
_تشییع فرمانده سپاه قدس، بزرگترین بدرقه جهان بود.

_دو هفته‌ای که بر ما گذشت دو هفته استثنایی بود، ماجرا‌های تلخ و شیرین، حوادث درس آموز برای ملت ایران پیش آمد، یوم الله یعنی روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده میکند.

 

_آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین جهان رو شکل دادن یکی از ایام الله است.

 

_آن روزی ام که موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید و آن روز یکی از ایام الله است.

 

_اراده خداوند بر پیروزی ملت ایران است.
آمریکایی ها حاج قاسم را بزدلانه زدند، مَردِ روبرو ایستادن مقابل او نبودند.

 

_ضربه سپاه به آمریکا آبروی آنها را برد، سخنان بزدلانه، آن آبرو را بر نمی‌گرداند.
ضربه سپاه مهم بود، جدا از بحث نظامی حیثیت آمریکا را برد. ضربه به ابهت آمریکا بود.

 

_سپاه قدس رزمندگان بدون مرز هستند.
سپاه قدس، کرامت انسان‌ها را در هرکجا که باشد حفظ می کند. اینها بلاگردان اماکن مقدس هستند.

 

_سپاه قدس با این نگاه، سایه جنگ را از کشور ما دور کرده است.

_داعش را درست کردند تا ایران را بزنند، می خواستند امنیت ما را با داعش دچار خدشه بکنند.

_آن فریب خوردگانی که می گفتند نه غزه نه لبنان، جان خودشان را فدای کشور نکردند، حتی راحتی خودشان را هم فدای ملت نکردند، این حاج قاسم ها بودند که از امنیت کشور دفاع کردند.

 

_سخنگویان دولت شریر آمریکا مدام تکرار میکنند که ما در کنار مردم هستیم؛ دروغ میگویید اگر در کنار مردم ایران هم باشید، برای این است که تیغ زهر آلود خود را به سینه مردم فرو کنید البته تا الان نتوانستید از این بعد هم حتما نخواهید توانست چنین غلطی کنید.

 

_یکی از این قضایای تاسف انگیز حادثه سقوط هواپیما بود.
حادثه سقوط هواپیما حادثه تلخی بود دل ما را به معنای حقیقی کلمه سوزاند، از دست دادن جوان‌های عزیز مردم خوبمان و کسانی که از کشور‌های دیگر اینجا بودند، حادثه بسیار تلخی بود.
در این شکی نیست و هدایت تلویزیون‌های آمریکایی و رادیوی انگلیسی به نحوی که ماجرای یوم الله ناشی از شهادت دو شهید بزرگ را به خیال خودشون به دست فراموشی بسپارند.
همان اندازه‌ای که ما از این حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم، به همان اندازه دشمن خوشحال شد که یک مستمسکی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرد که بتواند این حادثه عظیم را تحت فشار قرار دهد، اشتباه کردند و مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین.

 

_دولت خبیث انگلیس، فرانسه و آلمان ایران را تهدید کردند ما مسئله هسته‌ای را بار دیگر به شورای امنیت میبریم، خوشبختانه مسئولان پاسخ آن‌ها را دادند، این سه کشور همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام حسین کمک کردند.
دولت آلمان ابزار و وسایل شیمیایی را در اختیار صدام گذاشت که شهر و جبهه‌ها را با این سلاح هدف قرار دهند، که هنوز آثار آن در میان رزمندگان ما وجود دارد.
دولت فرانسه “سوپر اتاندارد” را برای زدن کشتی‌های نفتی ما در اختیار صدام قرار داد.
سوابق این‌ها این است، دولت انگلیس با همه وجود در خدمت دشمنان ما بود، در خدمت صدام بود، این‌ها اینجوری اند و سوابقشان این است و امروز هم این جوری عمل میکنند.
بعد از خروج آمریکا از برجام، این سه دولت حرف میزدند و یاوه گویی میکردند، بنده از همان اول گفتم آن‌ها کاری نمیکنند، در خدمت آمریکا هستند.
امروز پس از حدود یک سال مشخص شده که این‌ها به معنای واقعی کلمه پادوی آمریکا هستند.

 

_این دولت‌های حقیر در انتظار این هستندکه ملت ایران را به زانو دربیاورند، شما حقیر‌تر از آن هستند که ملت ایران را به زانو دربیاوردید.

_این‌ها مذاکره هم که میکنند مذاکره آن‌ها همراه با دغل و فریب‌کاری است، جنتلمن‌های پشت میزِ مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان هستند و لباس عوض میکنند.

 

_تنها راه ملت ایران قوی شدن است.
از مذاکره ابایی نداریم ولی نه با آمریکا و در موضع قدرت. منظورم از قدرت، قدرت نظامی نیست بلکه اقتصاد کشور قوی شود، وابستگی نفت تمام شود و جهش علمی و فن آوری ادامه داشته باشد که همه این‌ها با پشتوانه حضور مردم در صحنه تحقق می‌یابد.

 

_در صورتی اندازه و قیمت این حوادث را میفهمیم که به حاج قاسم سلیمانی و به ابومهدی شهید عزیز، به چشم یک فرد نگاه نکنیم. به آنها به چشم یک مکتب نگاه کنیم. سردار شهید عزیز ما را به چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز، با این چشم نگاه کنیم، آن وقت اهمیت این قضیه روشن خواهد شد. قدر و قیمت این قضیه روشن خواهد شد.
سپاه قدس را به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری صرفاً نبینیم، بلکه به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه های بزرگ و روشن انسانی مشاهده کنیم. اگر این جور شد آن وقت این اجتماع مردم، این تجلیل و تعظیم مردم و تکریم مردم معنای دیگری پیدا میکند.

 

_سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه کس نگاه میکند. رزمندگان بدون مرزند؛ رزمندگانی که هر جا نیاز باشد آنها در آنجا حضور پیدا میکنند، کرامت مستضعفان را حفظ میکنند. خود را بلاگردان مقدسات و حریم های مقدس می کنند.
سپاه قدس را با این چشم نگاه بکنیم، آن وقت همین ها، همین کسانی که با جان خودشان، با همه توان خودشان به کمک ملتهای دیگر و ضعفای اطراف منطقه که در دسترس آنهاست میروند، همینها سایه جنگ و ترور و تخریب را از کشور خودمان هم دور می کنند و دفع میکنند.
میهن عزیز ما یک بخش مهمی از امنیتش محصول کار همین جوانان مومنی است که در زیر فرماندهی سردار شهید عزیزمان سالها کار کردند تلاش کردند اینها امنیت آورند. برای کشور هم اینها امنیت می آوردند. ۹۸/۱۰/۲۷

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. نعیم گفت:

    تمام تلاشهای دشمنان در اتاقهای فکر، رسانه ها و… دود شد رفت هوا.
    یک رو سیاهی بزرگ هم موند برای افرادی که سنگ دشمن رو به سینه میزنند، به خصوص افراد به اصطلاح سلبریتی که ادعای با مردم بودن را دارند.
    صحبتهای ایشان فصل الخطاب بود. تکلیف مشخص است.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام