اخبار
آخرین اخبار از جبهات سوریه، ۲ بهمن ۹۸

نقشه از آرشیو و مربوط به زمان آزادسازی شهر حلب در دوم دیماه سال ۹۵ است؛ از آن زمان تاکنون جبهات غربی شهر حلب تغییری نکرده است.

– بر اساس اطلاعات مرکز مصالحه روسی، طی بمباران محلات غربی شهر حلب توسط تروریست های تحریرالشام و متحدانش هشت غیرنظامی جان خود را از دست دادند.
پس از افرایش تنشها در غرب حلب و بالا رفتن احتمال پیشرویهای زمینی ارتش سوریه در این محور، بمباران مناطق غربی شهر حلب افزایش پیدا کرده است.

– نیروهای ارتش سوریه حملات تروریست ها در محور التح در جنوب شرق استان ادلب را دفع کردند. جنوب شرق ادلب در روزهای اخیر شاهد درگیرهای پراکنده بین طرفین است.

– بر اساس گزارشات، نیروهای مرزی ترکیه 4 شهروند سوری را که قصد عبور از مرز سوریه در منطقه خربة الجوز را داشتند مورد هدف قرار داده و کشتند.

– بر اساس گزارشات، توپخانه ارتش ترکیه مواضع مشترک کردها و ارتش سوریه در شمال تل تمر در استان حسکه را مورد هدف قرار دادند.

– توپخانه ارتش ترکیه مواضع کردها در جنوب اعزاز در مناطق مرعناز و مالکیه واقع در استان حلب را مورد هدف قرار دادند. مناطق جنوبی اعزاز همواره شاهد درگیریهای توپخانه ای و چریکی میباشد و نیروهای کرد با انجام حملات پارتیزانی از مسلحین وابسته به ترکیه و ارتش ترکیه تلفات می گیرند.

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی کلیک کنید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "آخرین اخبار از جبهات سوریه، ۲ بهمن ۹۸"

میثم :

ادمین عزیز منطقه شیخ مقصود حلب الان در چه وضعیتیه اطلاع دارید؟

6
2
Mirza :

سلام. کردها هستند اما در کنترل دولت و ارتش سوریه است.

4
3
A :

خیلی وضعیت حلب شکننده است ، تروریست ها چسبیده به شهر و در بعضی مناطق غربی داخل شهر حلب وجود دارند ، کار ادلب هم گره خورده است و ترکیه بزرگترین مانع حل مسائل داخل سوریه است و به پشتیبانی آشکار و قدرتمند از تروریستهای داعشی که در لباس تحریرالشام یا همان جبه النصره ظاهر شده اند ادامه می دهد ، روسها هم به خاطر منافع مشترک با ترکیه کم کاری میکنند ، حضور نیروهای خارجی به ویژه آمریکا و روسیه و ترکیه اجازه ی برقراری صلح و ثبات را در سوریه نخواهد داد و نتیجه ی دخالت خارجی چیزی جز تجزیه خاک سوریه به سه قسمت ادلب ، سوریه و سوریه دموکراتیک نخواهد بود .

2
4