اخبار
سخنان جنجالی صلاح العبیدی درباره عدم دیدار صدر با آمریکاییها و شلیک تک تیراندازان کُرد به معترضین عراقی
اخبار, عراق, غرب آسیا 03 بهمن 1398

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ “صلاح العبیدی” سخنگوی رسمی رهبر جریان صدر، طی مصاحبه‌ای تلویزیونی از رد درخواست دیدار آمریکاییها توسط مقتدی صدر و شلیک تک‌تیراندازان کُرد به معترضین در اعتراضات اخیر عراق پرده برداشت.

وی در این مصاحبه‌ی تلویزیونی گفت:

 

_این تظاهرات برای اثبات قدرت حضور مردم در برابر دولت امریکاست.
_دعوت به برگزاری این تظاهرات به دلیل فشارهای ایران نبوده است و تظاهرات فردا خروج نظامیان خارجی و دور کردن افراد فاسد از قدرت خواستار خواهد شد.
_مقتدی صدر خواهان اتخاذ راهکارهای قانونی و فشار مردمی برای پشتیبانی از پارلمان به ویژه پس از تصمیم اخیر در لزوم خروج نیروهای خارجی است.
_معترضین علیه افراد فاسد اعتراض می کنند، آنها معتقدند که این افراد مورد حمایت ایران هستند اما برخی نیز بر این باور هستند که علت فساد بزرگتر، آمریکاست.

 

_برخی شواهد حاکی از اینست که یکی از نزدیکان عادل عبدالمهدی، در فرمان شلیک تک‌تیراندازها به معترضین دست دارد و آمریکاییها از وی حمایت می کنند.
_در روزهای ابتدایی تظاهراتها تک‌تیراندازهای کُرد به معترضین شلیک کردند.

 

_تعرض به سفارتخانه امریکا در بغداد اقدامی نادرست است، زیرا سفارتخانه‌ها در چارچوب اصول دیپلماتیک قرار دارند و باید از آن حفاظت کرد.

 

_ائتلاف سائرون هیچ نامزدی را برای نخست وزیری به برهم صالح تحمیل نکرده است و دیدار اخیر صدر و العامری دربردارنده هیچ گونه سخن سیاسی نبوده است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.