حمله تروریست های تحریرالشام به شهر حلب با ۴ خودروی انتحاری + نقشه میدانی و فیلم

یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸ - ۰۳:۵۴
https://iswnews.com/?p=27377

غروب امروز، تروریست های تحریرالشام و سایر گروه های رادیکال دیگر و بصورت ویژه، نیروهای ترکستانی حملات سنگینی را علیه مواضع ارتش سوریه در غرب شهر حلب در جمعیه الزهرا آغاز کردند.

تروریست ها در این حمله در عرض مدت زمان کوتاهی از ۴ خودروی انتحاری استفاده کردند که در نوع خود برای حمله به شهر حلب تاکنون بی سابقه بوده است.
از نکات بارز این حمله، حضور و نظارت مستقیم ابو محمد الجولانی رهبر گروه تحریرالشام در این نبردها بود و این موضوع بصورت ویژه توسط رسانه های مسلحین بازتاب و پوشش داده شد.

اما در صحنه میدانی، بر اساس شواهد موجود، هر ۴ انتحاری قبل از رسیدن به هدف توسط آتش دقیق نیروهای ارتش سوریه منهدم شدند. همچنین تمامی حملات به جمعیه الزهرا دفع شد. البته طی سالیان اخیر مساحت بسیار اندکی از جمعیه الزهرا در کنترل مسلحین قرار داشت و پس از آزادسازی شهر حلب، این نقاط به عنوان خط تماس ارتش سوریه و مسلحین به حال خود رها شد.
در واقع این نقاط نزدیک ترین و ایده آل ترین موقعیت های موجود برای تروریست ها جهت ضربه زدن به ارتش و ورود به شهر حلب محسوب میشود و درگیریهای سنگین در این منطقه در طول هفته گذشته بیانگر این موضوع است.

در نقشه ای که مشاهده میکنید، آخرین وضعیت خطوط تماس در منطقه جمعیه الزهرا نشان داده شده است و خطوط تماس، پس از حمله امروز به مانند سالهای گذشته هیچ تغییری نکرده است.

نقشه آنلاین منطقه

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید


حملات مسلحین تحریرالشام و متحدانش به جمعیه الزهرا از دوربین مسلحین؛ در این ویدیو انفجار خودروهای انتحاری از فاصله دور نشان داده شده است:


بیعت “مرگ” نیروهای ویژه عصائب الحمراء با ابومحمد الجولانی پیش از آغاز عملیات:

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ناشناس گفت:

    این ساختمانها را برای چی نگه داشتند؟ سکنه که نداره قابل زندگی و استفاده دیگه نیست! روسیه چهار تا بمب قوی نداره بریزشون و کاملا صاف و تخریبشون کنه؟

  2. ناشناس گفت:

    مگر آمریکاییها ادعا نکردند که الجولانی رو کشتند؟

تبلیغات در تحولات جهان اسلام