ارتش سوریه در حال رصد تحرکات جدید مسلحین تحریرالشام در شمال حماه

چهارشنبه ۱ شهریور ۹۶ - ۱۵:۴۹
https://iswnews.com/?p=2742

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” برادران خبرنگارمان اوس سلیمان و منهل یعقوب از نزدیکترین نقطه به خطوط مسلحین تحریرالشام در جنوب لطامنه واقع در ریف شمالی حماه؛ تحرکات آنها را رصد کرده خبر از عملیات قریب الوقوع مسلحین در این منطقه میدهند.

 

لینک ویدیو: Lataminah

یکی از فرماندهان توضیح می دهد که ارتش سوریه و نیروهای محلی کاملا در حال رصد کردن مسلحین تحریرالشام هستند و متوجه افزایش تحرکات جدید آنها به منظور انجام عملیات تهاجمی در این منطقه شدند؛ و از هر لحاظ نیروها برای رویارویی و مقابله با هرگونه هجوم مسلحین آماده اند.

پیش از این هیئت تحریر شام (شاخه القاعده در سوریه) با انتشار بیانه ای موجودیت “ارتش حماه” را اعلام کرده بود. ارتش حماه متشکل از چندین واحد از احرار الشام، یک واحد از جند الشام و یک واحد از اجناد الشام برای مقابله با ارتش سوریه تشکیل شده است.

هیئت تحریر شام برای تحکیم قدرتش در ادلب در تلاش است تا فرماندهی سیاسی و نظامی بقیه گروه های تندرو حاضر در ادلب را بدست بگیرد.
هیئت تحریر شام اگر موفق شود قدرتش در ادلب را قبل از شکست داعش تثبیت کند، میتواند با حمله به مناطق حساس تحت کنترل ارتش از جمله غرب حلب، شمال حما و جاده استراتژیک اثریا-حلب به ارتش سوریه فشار جدی وارد کند.

این استراتژی طی سالهای گذشته در شرایط حساسی که ارتش سوریه با داعش میجنگید، بارها صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام