اخبار
دولت سعودی، معضلی در عالم اسلامی

تقریبا کشوری اسلامی وجود ندارد که از دخالت های آل سعود زخم نخورده باشد. اگر به تاریخ تشکیل دولت فتنه انگيز و تفرقه افكن سعودی در سال های ابتدایی قرن بیستم نگاه کنیم خواهیم دید آنچه بيش از همه اين دولت وهابي را از ساير حكومت ها متمايز مي كند سبقه ای سراسر کشتار و اشغالگری است که تاکنون مشابهی نداشته است.
چنین رژیمی با این سابقه از سبوعیت و ددمنشی از ابتدای تاسیس مورد حمایت آمریکا و انگلیس بوده و نقش ادوارد لورنس یهودی در تشکیل دولت سعودی به مرکزیت ریاض بر کسی پوشیده نیست.
دولت سعودي اولين دولت جعلي در جهان عرب است كه از له شدن كشورهاي حجاز و احساء با شمشير خونريز آل سعود ايجاد شد اما چرا؟

دست یهود از آستین لورنس انگلیسی
انگلیس بعد از شکستی که از میرزای شیرازی در ماجرا تحریم تنباکو خورد کینه شیعه را در سر پروراند تا زمانی که با ضعف امپراطوری بیمار عثمانی در اواخر قرن نوزدهم فرصت لازم را به چنگ آورد و با ساخت فرقه ضاله وهابیت و تجهیز آل سعود توانست وهابیت را در اوایل قرن بیستم بر سرزمین های شیعه احساء و حجاز مسلط سازد.
اجداد آل سعود از  قبیله یهودی “عنیزه”، هستند که از خیبر در مدینه به نجد منتقل شدند. در بررسی شجره نامه ابن سعود به “مُردخای آبراهام موشه” می رسیم که نام عربی “ابراهیم موسی” را برای خود انتخاب کرده بود.
این خاندان یهودی با سرمایه صهیونیسم جهانی و مدیریت ادوارد لورنس انگلیسی و تسلیحات انگلیس توانست ابتدا نجد در مرکز جزیره العرب را اشغال کنند سپس به ساحل غربی خلیج فارس یورش برد و منطقه ای که بخش کرانه ای سرزمین بحرین (= موسوم به بَحران) بود، را غصب کنند. * با این اشغالگری رابطه میان شیعیان بحران که عقبه تاریخی بسیاری عمیقی داشته اند با دو کشور شیعه دیگر ( ایران و عراق) از هم گسست.

سپس دولت سعودی سرزمین حجاز را آماج تاخت و تاز قرار داد و به این صورت اولین قبله و مهمترین اماکن دینی اسلامی به اشغالی نیرویی انگلیسی درآمد؛ دولت سعودی در شهر سنی نشین طائف دست به کشتار اهالی سنی زد که وهابیت را قبول نمی کردند اما بزرگترین نسل کشی در جهان عرب قتل عام شیعیان مدینه توسط آل سعود است.
چنان فاجعه ای به خواست انگلیس رخ داد که جنایت های داعش در برابر آن حتی حساب هم نمی شود. به این طریق یهودیان انتقام شکست خود در خیبر در جنگ با پیامبر اسلام (ص) را از شیعیان گرفتند. در نتیجه هويت يك سرزمين اسلامي با مركزيت پايتختي شيعه نشين به ناگهان ويران شد. يك قرن قبل از حملات داعش به قبور ائمه اطهار (ع) در سامرا این دست یهود بود که از آستین لورنس انگلیسی خارج شد و حرم ائمه اطهار (علیهم السلام) در بقيع مدينه توسط آل سعود تخریب شد. دردناک تر آنکه آن خشمی که در خصوص اشغال فلسطین دیده می شود علیه آل سعود به وجود نیامد. شاید یکی از دلایل آن مسلمان معرفی شدن خاندان یهودی آل سعود باشد.

انگليسي ها در ادامه پيگيري نابودي هويت شيعه تلاش كردند همان كاري كه در مدينه كردند در نجف و كربلا هم انجام دهند و قبور مطهر امام علي (ع) و امام حسين (ع) را ويران كنند كه در اين مورد ناكام مانند.
تجاوزگری آل سعود به کشور جعلی ((مملکت عربی سعودی)) محدود نمی شود؛ رياض سه استان شمالی یمن که ذخایر نفت و گاز بسیاری دارد چند دهه قبل به اشغال خود درآورد. آخرين توسعه طلبي آل سعود اشغال بخش باقي مانده سرزمين بَحران يعني جزيره بحرين در سال 1389 بود. كشتار مردم يمن چه در جنگ چهارساله اخير و چه دهه هاي قبل بخش لاينفك سياست دولت سعودي در يمن بوده است.

آمريكا، نفت و اشغال دومين مركز مهم شيعي
خدمات وهابيان سعودي براي انگليس كافي بود تا بتواند پروژه هاي بعدي براي هويت زدايي از قبله اول مسلمانان را نيز پيگيري كنند از طرف ديگر لندن با در اختيار داشتن امتياز نفت ايران نياز و علاقه اي به  اكتشاف در جنوب خليج فارس نداشت. از اين رو انگليس اختيار بهره برداري از كلوني استعماري خود موسوم به عربستان را در ازاي مشاركت واشنگتن به سود لندن در جنگ اول جهاني به آمريكا واگذار كرد.
امریکا به محض کشف اولین ذخایر نفت در منطقه احساء لشگری از شرکت های نفتی یهودی را برای غارت نفت این سرزمین اشغالی به جنوب خلیج فارس گسیل کرد که در نهایت ابرشرکت آرامکو تشکیل شد و اکنون سودآورترین شرکت در جهان است.
شرکتی آمریکایی با مدیریت یهودی در سرزمین های اشغال شده تحت عنوان مجعول پادشاهی سعودی نفت و گاز مسلمانان عربستان را به یغما می برد.
آرامکو، بهترين منبع نقد در اختيار غرب است تا هر اقدامي كه آمريكا در جهان اسلام انجام مي دهد را به سرعت تامين مالي كند. اين در حاليست كه جمعيت بسياري از مردم تحت اشغال دولت سعودي در حجاز، احساء، نجد، و استان هاي جنوبي در فقر شديد به سر مي برند.

کافيست به جنگ افروزي هايي كه غرب بر جهان اسلام تحميل كرد نگاهي بياندازيم تا نقش عربستان سعودي بيش از پيش مشخص شود؛
در دهه 1980 رياض با كمك هاي مالي گسترده به صدام تلاش كرد تا حد امكان به ايران ضربه بزند. سپس هزينه عمليات آمريكا موسوم به طوفان صحرا براي ويران كردن عراق را پرداخت. در همان دهه به دستور آمريكا هزينه تجهيز القاعده در افغانستان را تامين كرد تا سدي در مقابل شوروي باشد. همان موج تروريسم وهابي دو دهه بعد به قفقاز شمالي رسيد و داغستان و چچن را به خاك و خون كشيد آنگاه متوجه سوريه و عراق شد و داعش و النصره را سامان داد تا شيرازه كشورهاي هلال خصيب را از ریشه بَركنَد.

دقت کنیم هر اقدامی که غرب در کشورهای اسلامی انجام می دهد با تامین مالی دولت سعودی است؛ آمریکا با هزینه سعودی سوریه را موشکباران کرد و هزینه اصلی طرح معامله قرن را نیز قرار است دولت سعودی بپردازد.

علاوه بر این موارد با نگاهی گذرا می توان به فهرستی بلند از گروه های تروریستی در  ممالک اسلامی دست یافت که دارای دو ویژگی مشترک هستند اول رویکرد وهابیت و دوم تامین مالی توسط دولت سعودی.
لشگر جهنگوي، جيش محمد، سپاه صحابه در پاكستان، بوكوحرام در نيجريه، گروه ابوسياف در فيليپين، احرار الشام و جيش الاسلام و جبهه النصره و حراس الدين و …. در سوريه، گروه ابومصعب الزرقاوي و داعش در عراق، جيش العدل و الاحوازيه در ايران، جماعت اسلامی در مصر و دهها گروهك تروريستي ديگر كه مشهورتر از همه آنها القاعده است که سیال در هر مكاني كه مورد نياز آمريكا باشد مشغول کشتار و جنایت به اسم اسلام هستند و همه از منشاء انحرافی وهابیت سعودی و البته دلارهای نفتی عربستان تغذيه مي شوند.

چه می توان کرد؟
دولت سعودی امروز تقریبا به آخر خط رسیده است؛ نه اراجیف محمد بن عبدالوهاب می تواند مانند صد سال قبل مردم جاهل نجد را بفریبد و برای منافع خاندانی یهودی به خط کند و نه دلارهای نفتی که غارت منابع مردم عربستان به خزانه آل سعود می ریزد می تواند یاریگر این رژیم باشد. این دولت در داخل با چالش بزرگی مواجه است و آن خواست طبیعی مردم برای دموکراسی است. این امپراطوری که کشورهای مختلف را به هم سنجاق کرده است در مسیر تجزیه ای ویرانگر قرار دارد و اگر چنین شود اسرائیل هم نابود خواهد شد.
در چنین شرایطی که دولت سعودی مشروعیت داخلی ندارد به جای اندیشیدن به مذاکره با آن باید به فکر نابود کردن آرامکو بود. تا همه بشریت از شر رژیم آدمکش سعودی راحت شوند. طبعا بعد از ازادی قبله دوم این اسرائیل است که کارویژه اصلی خود را از دست خواهد دارد. رژیم صهیونیستی کلونی استعماری است برای تضمین غارت منابع نفتی غرب آسیا و به نوعی این رژیم خود نگهبانی برای ماندن آل سعود در قدرت است.
تا زمانی که عربستان در اختیار آل سعود است داشتن رابطه با آن پادشاهی مجعول نه به نتیجه ای منجر می شود و نه گره از مشکلی می گشاید مگر آنکه ملت های دردمندی که در بند آل سعود گرفتار آمده اند راهی برای رهایی بیابند و به آزادی و استقلال برسند.

* پی نوشت:
1. (برای مطالعه در خصوص تاریخ بحرین کرانه ای و بحرین جزیره ای رجوع کنید به:  http://menameh.blogfa.com/post/5
همچنین
2. مصاحبه با دکتر سام مهدی ترابی https://rahyafteha.ir/64801/%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%AD%D8%B3%D9%91%D8%A7%D8%B3%D9%90-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1/)
3. در خصوص ریشه یهودی قبیله عنزه در خیبر مدینه می رسد رجوع کنید به (عمده القاری فی شرح صحیح بخاری،بدرالدین عینی،ج11،ص232.) 4 http://test.wikifeqh.ir/%D8%A7%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%AE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D8%A2%D9%84_%D8%B3%D8%B9%D9%88%D8%AF

یادداشت: محمد پارسا نجفی

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "دولت سعودی، معضلی در عالم اسلامی"

نیما صاد :

بله ولی در منطق شیعه امیرالمومنین همیشه جلوگیری از فتنه و خونریزی در اولویته. ماهم میدونیم نابودی آل سعود بهترین راه‌حله ولی آیا اقدام برای چنین طرحی وضعیت رو بغرنج تر نمیکنه؟ آیا نگاه ضدعربی نسبت به ایران رو که هم‌الآن هم در عراق تبلیغ میشه شدیدتر نمیکنه متاسفانه ما سیاست فرهنگی درستی در قبال جهان عرب نداشتیم. منظورم سیاست رسمی نیست منظورم نوع برخورد مردم، ورزشکارا، هنرمندا، توی استادیومهای فوتبال یا حتی در رسانه ملی.
تا زمان تصحیح این سیاست فرهنگی بهترین کار صبر راهبردی و استفاده از اشتباهات دشمنه که کم هم نیستن

ناشناس :

سلام نخیر وضعیت را بدتر نمی کنه بلکه بهتر می کند
اگر هزینه ای که در سوریه و یمن و فلسطین و جنگ هشت ساله مقابل صدام و مقابله با طالبان و نافقین را گذاشته بودیم جمهوری اسلامی در جزیره العرب درست کرده بودیم
این همه فلاکت و بدبختی در منطقه ایجاد نمی شد ضمن اینکه دشمن شیعه وهابیت است تا زمانی که کیف پول وهابیت هست تبلیغ دشمنی هم هست
من بارها در قم و مشهد دیده ام که سنی ها در حالیکه دست به سینه نماز می خوانند به زیات حضرت امام رضا و حضرت معصومه می آیند
سنی و شیعه یا عرب و ایارنی با هم دشمن نیستند تبلیغات عربستان است که باید تجزیه شود و جماهیر اسلامی شیعه و در ان ایجاد شود