اخبار
آخرین وضعیت نظامی در شمال غرب سوریه + نقشه میدانی

در ادامه عملیات ارتش سوریه در شمال غرب سوریه روستاهای قناطر، کفرحلب، میزناز و جدرایا در جنوب غرب استان حلب از اشغال تروریست های تحریرالشام آزاد شدند.

با آزادسازی منطقه مرتفع کفرحلب، یکی دیگر از مسیرهای اصلی ارتباطی تروریست ها از شهر ادلب به سمت مناطق غربی حلب قطع شد.
در حال حاضر حدود ۵۰ درصد استان ادلب از اشغال تروریست ها آزاد شده است.

پیشرویهای ارتش سوریه در منطقه ادلب در حالی ادامه دارد که از سوی دیگر کشور ترکیه تهدید کرده است ارتش سوریه باید از مناطق تازه آزاده شده عقب نشینی کند در غیر اینصورت کشور ترکیه وارد جنگ با سوریه خواهد شد!
در پی افزایش تنش ها امروز ظهر ارتش ترکیه از فرودگاه تفتناز اقدام به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه در اطراف شهر سراقب کرد و ارتش سوریه نیز در پاسخ به این تجاوز آشکار فرودگاه تفتناز را با توپخانه بمباران کرد و بر اثر این حمله ۵ نیروی ارتش ترکیه کشته شدند.

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "آخرین وضعیت نظامی در شمال غرب سوریه + نقشه میدانی"

ناشناس :

علی رغم اینکه هر لحظه یک ویدئو تو صفحات معارضین مبنی بر هدف قرار گرفتن نیروهای اسد شئیر میشه ، سکوت شما در قبال تلفات نیروهای دولتی و متحدینش عجیبه ، چرا از تلفات نیروهای دولتی هیچ حرفی نمیزنید ؟

Mirza :

اعلام تلفات موضوعی هست که ما معمولا اصراری بر انجامش نداریم. نه برای مسلحین نه برای ارتش. مگر در برخی موارد …

مرتضی :

مشخص است که ارتش سوریه از مناطق کوهستانی اصلی پرهیز می کند و در بیشتر بر حرکت سریع در دشتها تا قبل از شروع آتش بس آتی تاکید دارد. زرهپوش های مسلحین هم در پیرامون سراقب نگران کننده هستند و امشب و فردا احتمالاً پاتک می کنند.

1
1
ناشناس :

دوتا نقطه استراتژیک برا ادامه عملیات در دسترسه، یکی هنگ ۴۶ که کار راشدین و جبهه غرب حلب رو یکسره میکنه، دومی هم اریحا هست تو جنوب حلب که جاده شمال و جنوبی ادلب رو میبنده و عرصه رو به مسلحین خیلی تنگ میکنه

محمد :

آقا یه سوال،تکلیف این پستهای نظامی ترکیه تو سوریه که تحت تصرف ارتش سوریه هستن چی میشه؟نظامی های سوری باهاشون کاری ندارن؟