اخبار
سلسله حملات داعش در جبهات مختلف سوریه؛ آخرین تلاشها برای توقف پیشروی ارتش سوریه و مقاومت به سمت دیرالزور
اخبار, سوریه, غرب آسیا ۰۳ شهریور ۱۳۹۶

از شب گذشته داعش در دو جبهه حملاتی را علیه نیروهای ارتش سوریه و متحدینش انجام داد: ١- در جبهه اول در جنوب غربی اثریا، منطقه شیخ هلال که در عملیاتی هماهنگ داعش از جنوب روستای شیخ هلال و نیروهای هیئت تحریرالشام ار محور شمال السعن جهت شکستن محاصره ی دواعش در کیسه ی ریف […]

از شب گذشته داعش در دو جبهه حملاتی را علیه نیروهای ارتش سوریه و متحدینش انجام داد:
١- در جبهه اول در جنوب غربی اثریا، منطقه شیخ هلال که در عملیاتی هماهنگ داعش از جنوب روستای شیخ هلال و نیروهای هیئت تحریرالشام ار محور شمال السعن جهت شکستن محاصره ی دواعش در کیسه ی ریف شرقی سلمیه به مواضع نیروهای ارتش و دفاع وطنی هجوم بردند که علی رغم عقب نشینی موقت ارتش سوریه از برخی نقاط، با پاتک ارتش سوریه علاوه بر بازپسگیری تمام نقاط، موفق شد موقتا مناطق جدیدی را نیز در محور خط لوله گاز آزاد کند.
٢- در جبهه دوم در کناره عربی رود فرات، ریف جنوب شرقی رقه، دواعش حمله سنگینی به مواضع نیروهای عشایر زیر مجموعه ارتش سوریه ترتیب دادند که نیروهای عشایر صبح امروز ناچار به تخلیه چندین روستا مانند مغله کبیره،مغله صغیره، الرابیه، البوحمد وغانم العلی و عقب نشینی به سمت حقل الجراریح شدند. هر چند با رسیدن نیروهای کمکی و پشتیبانی از ساعتی پیش پاتک ارتش سوریه و عشایر که بخشی از آنها چند روز پیش عازم عملیات در منطقه قصرالحیر شرقی شده بودند، برای بازپس گیری مناطق آغاز شده است.
اخبار تایید نشده حاکی از بازپس گیری زورالشمر و غانم العلی دارند.

در هر حال به نظر می رسد حملات اخیر داعش آخرین تلاشهای این گروه تروریستی برای بقا در بادیه سوریه و به تاخیر انداختن پیشروی ارتش سوریه و مقاومت به سمت شهر دیرالزور است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "سلسله حملات داعش در جبهات مختلف سوریه؛ آخرین تلاشها برای توقف پیشروی ارتش سوریه و مقاومت به سمت دیرالزور"

ناشناس :

انشاالله هرچه زودتر به دیرالزور برسن برن بعد سراغ ادلب.