اخبار
فتنه انگیزی سازمان اطلاعات عراق برای کتائب حزب الله
اخبار, عراق, غرب آسیا ۱۴ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ در پی افشاگری مقامات کتائب حزب الله علیه اطلاعات عراق، اخیرا موج گسترده رسانه ای برای بازداشت مقامات کتائب حزب الله راه اندازی شده است.

در روزهای گذشته “ابوعلی العسکری” مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق، شخص “مصطفی الکاظمی” رئیس سازمان اطلاعات عراق را متهم به همکاری با آمریکا در ترور فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس کرد.
این افشاگری حزب الله در پی انتشار خبر مطرح کردن “مصطفی الکاظمی” برای تصدی پست نخست وزیری مطرح شده است.
کتائب حزب الله عراق نامزدی وی را اعلان جنگ علیه عراق عنوان کرده اند.

 

گفته می‌شود “مصطفی الکاظمی” پیش از سقوط حکومت صدام بعنوان یک خبرنگار برای آمریکا جاسوسی میکرده و پس از تصدی ریاست سازمان اطلاعات عراق با سیاستهای آمریکا همسو بوده و در پرونده ترور فرماندهان از انتشار گزارش اطلاعات در این خصوص ممانعت کرده است.

شایان ذکر است دستگاه اطلاعاتی دولت عراق از جمله نهادهایی است که در زمان اشغال عراق توسط آمریکا بنا نهاده شد و همواره تحت نفوذ آمریکا عمل کرده است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "فتنه انگیزی سازمان اطلاعات عراق برای کتائب حزب الله"

فاتح :

حذف تک مهره ها یا چند‌مهره ها بسیار آسنتر از حذف یک جریان یا مکتب فکری مانند حزب بعث عراق است خصوصا وقتی حمایت نوچه ی تازه قلدر شده ،امارات، را هم داشته باشد

۱
۱
ناشناس :

یعنی سازمان اطلاعات عراق در ترور سردار سلیمانی دست داشته.!!؟؟؟برادران مسلمان عراقی؟

Mm :

کاظمی چه غلطی کردی تو گورت را از حالا بده بکنن برات. تو سوخته شدی

۲
۱
ناشناس :

خب حزب ا… هم زیر نفوذ ایران هست دیگه

۱
۲
ناشناس :

پس بااین حساب نتیجه میگیریم ارتش عراق هم درزمان اشغال عراق درست شده وهمواره تحت نفوذ آمریکاهست

۱
۲
RASOOLI :

این بدبخت مثل الباقی سرسپردگان بکثافت کشیده شده و امیدی نیست اصلاح شونداینهازنازادگانی از نسل ال مروان هستن طی حکم مولایم علی ابن ابی طالب اگر به کوهافرارکردن برویدوانهاراقتال کنیدولاغیرفتنه ای بپامیکنن که درآن فتنه عزادارشویدپس این فتنه رادرجواراجدادش بحکم مولایم راهیش کنید

۲
۲