اخبار
اظهارات بشار اسد در خصوص تحولات اخیر سوریه
اخبار, سوریه, غرب آسیا ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ “بشار اسد” رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه روسیا ۲۴ نکاتی را درباره عملیات ادلب و تحولات اخیر سوریه تشریح کرد.

اظهارات مهم بشار اسد در این مصاحبه به شرح زیر است:

_ما هیچ اقدام خصمانه ای علیه ترکیه انجام ندادیم اما وابستگی اردوغان به اخوان المسلمین بیشتر از همه چیز بود. اردوغان باید دست از حمایت از تروریسم بردارد تا روابط دو کشور برقرار شود.

_من از مردم ترکیه میپرسم چرا باید فرزندان آنها در سوریه کشته شوند؟ اخوان المسلمین هیچ اخلاق سیاسی، اجتماعی و حتی مذهبی ندارد و این رویکرد اردوغان است.

_دوستان ما و در راس آنها ایران و روسیه نقش اساسی در ایجاد مقاومت در ما دارند.

_در مناطق تحت تسلط دولت تنوع ادیان و قومیت ها وجود دارد در حالی که افراط گرایی فقط در مناطق تحت تسلط تروریستها دیده میشود.

_مقامات اروپایی و عربی به ما اعلام کردند که به دلیل وابستگی به آمریکا نمیتوانند روابط خود با ما را بازسازی کنند.

_ما در طول جنگ هرگز احساس نکردیم که روس ها در تلاشند عقاید خود را بر ما تحمیل کنند و اگر اختلافی بین ما رخ دهد آنها به تصمیم ما احترام میگذارند.

_اولویت نظامی در سوریه اکنون مساله ادلب است و اردوغان نیروهای خود را به دستور آمریکا در آنجا مستقر کرده است. آمریکایی ها میدانند که آزادسازی ادلب راه را برای آزادسازی شرق فرات هموار میکند.

_قطعا و بدون شک عملیات مقاومت علیه اشغالگران آمریکایی در شرق فرات آغاز خواهد شد و وظیفه دولت است که از هرگونه عملیات ضد اشغالگران پشتیبانی کند.

_ما با گروه های سیاسی کرد مستقر در شمال سوریه ارتباط داریم اما بخشی از آنها دست نشانده آمریکا هستند. ما با کردهای سوریه هیچ مشکلی نداریم و مشکل ما با کسانی است که جدایی طلب هستند. مشکل اصلی ما در شمال سوریه آمریکایی های اشغالگر و دزد هستند که نفت کشور ما را سرقت کرده اند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "اظهارات بشار اسد در خصوص تحولات اخیر سوریه"

ناشناس :

صفحه فیسبوک شما چرا در دسترس نیست؟ آیا صفحه جدیدی دارید؟

۵
۲
Mirza :

سلام. فیسبوک بسته است. فعلا نداریم ولی مجددا فعال میکنیم

۵
۲
ناشناس :

درود و سپاس

ناشناس :

راجب تفاهمنامه روس وترکیه که امروز انجام شدخبربزارید

۷
ناشناس :

می شود جواب بدهید
چرا در سال های ۲۰۰۰و۲۰۰۷انتخابات ریاست
جمهوری تک نفره برگزار می کردیدچرا ۴۰سال
حکومت تک حزبی و حالت فوق العاده برقرار بود؟
نقش ارتش و پلیس و دستگاه اطلاعاتی شما در بدتر کردن بحران چه بود؟
که اتفاقا رفتار مسئولین سوریه در همین سایت اندک اشاره ای بهش شد

۵
۴
ناشناس :

مردم سوریه با این قضیه مشکلی ندارند به شما هم ربطی ندارد، اصولا اعتراضی هم اگر بوده از طرف گروه های وابسته به خارج بوده نه مردم سوریه

۱