ریشه‌‌یابی جنایات علیه مسلمانان هند

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
چهارشنبه 21 اسفند 98 - 14:18
https://iswnews.com/?p=29460

مسلمانان هند در حال گذراندن یکی از بدترین دوران و شرایط خود در هندوستان هستند. ترامپ قمارباز با فتنه انگیزی خود، آتش زیر خاکستر تبعیض نژادی در هند را روشن کرد و باز هم داغ دهها نفر را بر دل جهان اسلام گذاشت.

یکی از نقاط ضعف و قوت جوامع و کشورهای اسلامی تفاوت نژادها و مذهب هاست. در هند که به کشور ۷۲ ملت معروف است علاوه بر تفاوت نژادی، اختلافات ادیان نیز بازار گرمی دارد. مسلمانان هند با جمعیت بالای ۲۰۰ میلیون نفر، ۱۵ درصد جمعیت هند را تشکیل می‌دهند و همواره در سالهای اخیر مورد تبعیض واقع شده اند.

 

پس از ارائه و تصویب قانون جدید شهروندی توسط حزب حاکم یعنی حزب “بهاراتیا جاناتا” (که اکثریت مجلس هند را هم بدست دارند)، اعطای تابعیت هندی به پیروان ادیان دیگر ساده تر و در مقابل اعطای تابعیت به مسلمانان محدودتر شد و به نوعی مسلمانان شهروند درجه دوم هند شده و تبعیض علیه آنها آشکارتر شد.
به موجب این قانون جدید که هندوها بیش از ۶۰ سال است به دنبال تصویب آن هستند، اقلیت های مذهبی در کشورهای همسایه (به جز مسلمانان) از هندوها، سیک ها، بودائیان، جین ها تا پارسی و مسیحیان می توانند تابعیت هند را به سادگی دریافت کنند.

 

دولت فعلی به سرکردگی نارندرا مودی، به نژاد هندوتوا (ملی گرایی هندویی) متمایل است و تنها هندوها را صاحبان این کشور می‌داند و معتقد است مسلمانان و سایر اقلیتها بایستی شهروندان درجه دوم هند باشند.
اما قانون و مجلس هند مانع چنین روندی بود و حالا با تصویب این قانون تقریبا روند این تبعیض هموارتر شده و هندوها قدرت و سیطره بیشتری بر حکومت هند پیدا کرده اند.

 

پس از استقلال هند و جدایی پاکستان و بنگلادش از هند، نقش آفرینی مسلمانان در دولتها و ادارات و شغلهای حکومتی کاهش یافته است و با درصد جمعیتی آنها در مقایسه با سایر اقلیتها در هند تطبیق ندارد.
این اقدامات نژادپرستانه مربوط به دولت فعلی نیست و می‌توان گفت پای یک پروژه‌ ای در میان است که تلاش دارد مسلمانان را از جغرافیای هند بیرون کند.

 

با سفر ترامپ به هند و اظهارات ضد اسلامی وی در جمع هزاران هندو، (مبنی بر مبارزه با “تروریسم اسلامی” و تشویق به جدا کردن مسلمانان از هند)، مسلمانان خشمگین تر و هندوهای متعصب جهت برخورد و جنایت علیه آنها مصمم تر شدند.

در پی اعتراضات مسلمانان و حملات هندوهای متعصب به مسلمانان و مناطق مسلمان نشین تعداد زیادی از مسلمانان کشته (بیش از ۵۰ نفر شهید) و صدها نفر زخمی شده‌اند. هندوهای متعصب که به “هندوتوا” مشهورند با دولت و پلیس در سه روز انواع و اقسام جنایات را بر سر مسلمانان آوردند.
در میان هندوهای متعصب، باند سازمان یافته‌ و اراذل و اوباشی حضور دارند که به حزب “بهاراتیا جاناتا” وابسته هستند و در این حملات طوری وانمود کردند که مردم مخالف اعتراضات بوده و قانون جدید شهروندی را تایید می‌کنند. تشکیلات آنها “راشتریه سویم سیوک سنگه” یا سازمان ملی میهن پرستی نام دارد که گفته می‌شود ۶ میلیون نفر عضو فعال دارد و تفکرات آنها در قالب نژادپرستی و راست گرایی است.

 

در جریان تشدید این تنش‌ها علیه مسلمانان در هند و بویژه در شمال شرق دهلی‌نو تعدادی از مساجد و اماکن متعلق به مسلمانان آتش کشیده شد، برخی زنده زنده در خانه‌هایشان سوزانده شدند و یا در خیابان‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
موضع پلیس هند در بسیاری از این موارد بی تفاوت بوده و یا حتی عوامل آن به کمک هندوها رفته و در این جنایات به آنها ملحق شده است.
هندوهای متعصب در خیابانها جلوی مردان را میگرفته و از آنها به جهت مشخص شدن دین و عقیده شان درخواست کارت شناسایی می‌کرده اند و اگر امتناعی رخ میداده در اقدامی توهین‌آمیز وضعیت ختنه آنها را بررسی می‌کرده اند! و اگر اثبات میشد که مسلمان است شروع به ضرب و شتم او و حتی قتل وی می‌کردند.

 

به هر حال تبعیض و جنایات امروز علیه مسلمانان هند، حاصل پروژه ایست که از سال ۱۹۵۵ میلادی با فتنه گری غربیها به همراه تجزیه پاکستان و بنگلادش، جنگ و خونریزی بی پایان در کشمیر آغاز شده و تا قتل آخرین مسلمان در دنیا ادامه خواهد یافت، مگر اینکه مسلمانان به خود آیند و صحنه را عوض کنند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  می شه دقیقا توضیح بدهید در پاکستان چه قانونی هست! اسم پاکستان از کجا ریشه گرفته و آیا در پاکستان و دیگر کشورهای اسلامی اقلیت ها شهروند درجه دوم محسوب می شوند یا نه!
  مثلا در یک کشور یک زرتشتی نمی تواند نماینده مجلس شود، یا عضو شورای شهر و …
  قوانین یک کشور بر اساس یک دین عربی-بدوی نوشته می شود و نه بر اساس شهروندی!

  1. یا مهدی عجل لنا ظهورک گفت:

   صرفا بحث درجه بندی شهروندان نیستِ در حالی که ما خودمون با این تبعیضات از ریشه مخالفیم؛ نه در دین و مذهب ما همچین چیزی هست(از مدارا و برابری مسیحی و یهودی در مدینه النبی تا افکار شیعی و مهدوی که اعتقاد بر آزادگی و عدالت داره… ائمه ما هم نمونه اش) و نه در فطرت و فکر ما…
   بحث اصلی سر دو مسئله است؛ یک کشتار و نسل کشی سازمان یافته به منظور یکسان سازی و تغییر ترکیب جمعیتی که برای کوچاندن و مجبور به ترک کردن اون کشور انجام میگیره(مثل نسل کشی عظیم و اخراج همه گانه نژاد روهینگیا در میانمار) و دو مقابله و درگیری اصلی با اصل دین اسلام در هند (تجلی اون در کشمیر، یک کشور، یک ملت با یک نژاد، دین و حتی زبان متفاوت از هند را به زور گلوله تحت حاکمیت هند نگه داشتن… در هند شهروند کشمیری درجه دوم نیست، جهت اطلاع اصلا آدم نیست، همینکه زنده است منت سرش گذاشتن:) بعنوان عامل مشکلات و بدبختی از بنگلادش تا پاکستان و کشمیر و بازی عجیب رسانه و اسلام هراسی هست…

   بله این نکته هم قابل توجه هست در دنیایی که صاحب نداشته باشه هر کی در هر جغرافیای خاصی کشور تشکیل بده قوانین و وضعیت رو ه نفع خودش و منفعت قوم خودش میچینه… دموکراسی و بشریت و انسانیت کیلو چنده…

   (اما در ایران ابدا_ حداقل در اندیشه انقلاب و جمهوری اسلامی_ اینگونه نیست، از نمایندگان و مسئولین اهل سنت و زرتشتی و کلیمی تا تنوع شهروندی و تابعیت بین اقوام(کرد، ترک، فارس، لر، بلوچ، عرب) مختلف که تا همین چندی پیش قبل از جریانات غیر بومی و وارداتی پان ترکسیم و کردیسم و بلوچیسم و دخالت های دشمنان اصلا مطرح نبود… یعنی اصلا کسی نه براش مهم بود مسئول شهرش ترکه یا کرد یا لر… دو دهه است این گسل ها توسط دشمن فعال شده…)

  2. ناشناس گفت:

   ظلم ها در این جغرافیای هند بیشتر از اینهاست… تازه سر این قانون اندکی از در دخمه جنایات این جغرافیا باز شده، ظلم کشمیر سالهاست در سکوت است

  3. ناشناس گفت:

   انا لله و انا الیه راجعون السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین???

   1. ناشناس گفت:

    مرگ به هندو های گاو پرست و موش پرست

 2. ناشناس گفت:

  اللهم عجل لولیک الفرج

 3. ناشناس گفت:

  وقتی اقتصاد هند در حال بزرگتر شدن هست این چیزها عادی هست، ۱۰ سال دیگر هیچ کس چیزی نخواهد گفت دقیقا مثل چین و به این کار افتخار هم می کنند!
  حالا دیگر هند یک کشور فقیر و بدبخت نیست در آینده هم کشورهای تازه تاسیس بنگلادش و پاکستان از نظر اقتصاید وابسته به هند تاریخی خواهند شد، نسل جوانتر با سوادتر هست و تنها به اقتصاد فکر می کند نه چیز دیگری!

تبلیغات در تحولات جهان اسلام