آمریکا
تخلیه دومین پایگاه عراقی توسط تروریستهای آمریکایی
آمریکا, اخبار, عراق, غرب آسیا ۰۷ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ منابع محلی از تخلیه پایگاه القیاره واقع در جنوب موصل توسط تروریست های آمریکا خبر می‌دهند.

بنا به گفته‌ی یکی از افسران ارتش عراق، هواپیماهای آمریکایی از روز گذشته در حال انتقال تجهیزات و خروج نیروهای خود از این پایگاه به دیگر پایگاههای تحت کنترل خود در عراق هستند.

به گفته این افسر عراقی، در حالیکه مستشاران آمریکایی به پایگاههای اصلی ائتلاف در استان های صلاح الدین و الانبار نقل مکان کرده اند، این نیروها تصمیم دارند در روزهای آینده کاخهای ریاستی در بخش شرقی شهر موصل را نیز تخلیه کنند.

 

منابع خبری همچنین از تصمیم آمریکا برای تخلیه پایگاههای حبانیه، K1 نیز خبر می دهند.

 

پی‌نوشت: نیروهای آمریکایی در زمان عملیات آزادسازی فلوجه و استان الانبار در بخشی از پایگاه حبانیه مستقر شدند و بخشی دیگر از این پایگاه در کنترل نیروهای مقاومت بود. نیروهای مقاومت پس از اتمام عملیات و پاکسازی استان الانبار این پایگاه را تخلیه کردند، اما نیروهای آمریکایی تاکنون به حضور خود ادامه دادند.
پایگاه القیاره نیز بعد از آزادسازی بیجی، توسط ارتش عراق آزاد شد و نیروهای آمریکایی نیز از آنجا بعنوان پایگاه پشتیبانی و توپخانه و هوایی برای آزادسازی موصل استفاده کردند.
القیاره در زمان اشغال عراق نیز در کنترل آمریکا بود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "تخلیه دومین پایگاه عراقی توسط تروریستهای آمریکایی"

ناشناس :

آمریکا به درخواست دولت عراق اومد حالا هم دیگه نمیخان عراقیا پس دارن میرن

۲
۶