جنبش النجباء عراق و انتقام سخت – از سری روایت های “انتقام سخت”

سه شنبه 12 فروردین 99 - 17:02
https://iswnews.com/?p=29992

جنبش نجباء از کجا آغاز شد؟مقاومت اسلامی نُجَباء» گروهی اسلامی – جهادی و مرکز آن در بغداد است که به اصول اسلامی و ارزش‌های آن باور داشته، معتقد به حاکمیت مطلق اسلام و در زمان غیبت پایبند به ولایت مطلقه فقیه بوده و با هدف دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از حرم‌های اهل‌بیت (ع) و […]

جنبش نجباء از کجا آغاز شد؟
مقاومت اسلامی نُجَباء» گروهی اسلامی – جهادی و مرکز آن در بغداد است که به اصول اسلامی و ارزش‌های آن باور داشته، معتقد به حاکمیت مطلق اسلام و در زمان غیبت پایبند به ولایت مطلقه فقیه بوده و با هدف دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از حرم‌های اهل‌بیت (ع) و حفاظت از حریم مردم مظلوم تشکیل شده است.
نام این گروه از «خطبه حضرت زینب کبری (س) در شام» الهام گرفته شده است: “…ألا فالعجب کل العجب لقتل حزب الله النُجَباء بحزب الشیطان الطلقاء…”.

هسته‌های اصلی نُجَباء در سال ۲۰۰۴ میلادی کشف و سازماندهی شدند تا اینکه جنبش یادشده گسترش یافت و اکنون بیش از  ۱۰ هزار رزمنده از آن در مناطق مختلف عراق و سوریه برای انجام ماموریت‌های مشخص حضور دارند.

دبیرکل نُجَباء، حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» است که پس از مسئولیت‌های متعدد جهادی، تشکیلات نظامی دیگری به نام نُجَباء را با جذب رزمندگان شجاع و دلیر عراقی ـ که سال‌های سال، قبل و بعد از سقوط «صدام حسین» دیکتاتور معدوم، سوابق جهادی فراوانی از خود به نمایش گذاشته بودند – تأسیس کرد.در تاریخ  16 سپتامبر ۲۰۰۸ ، وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا تحت دستور اجرایی به‌شماره ۱۳۴۳۸، شیخ اکرم الکعبی را در لیست سیاه و تحت پیگرد قرار داد. مجدداً و ۹ سال بعد از این در تاریخ  4 نوامبر ۲۰۱۷، لایحه تحریمی مقاومت اسلامی نُجَباء به شماره « ۴۲۳۸ H.R.» از سوی سناتور «تد پو » نماینده جمهوری‌خواه از حوزه انتخابیه دوم تگزاس، به مجلس نمایندگان آمریکا تقدیم شد.

این گروه یکی از اولین گروه‌های عراقی بود که نیروهای خود را به سوریه اعزام کرد. این نیروها در برخی عملیات¬های مهم مانند آزادسازی حلب و رفع محاصره نبل و الزهرا نقش ایفا کردند.

بنا بر اعلام جنبش نجبا، این جنبش پس از فتوای آیت‌الله سیستانی مبنی بر جهاد کفایی در عراق، در قالب دو تیپ و در چارچوب تشکیلات حشد شعبی در عراق به فعالیت می‌پردازد. این حرکت همچنین دو تیپ نیز در سوریه استقرار دارند که با گروهای تکفیری مخالف نظام مبارزه می‌کنند. همچنین یک نیروی مخصوص واکنش سریع نیز در این تشکیلات وجود دارد که نیروهای آن تحت آموزش انواع دوره‌های حرفه‌ای و فوق حرفه‌ای قرار گرفته¬اند.
شیخ اکرم الکعبی در مصاحبه ای با خبرگزاری فارس مدعی شد شهید حاج قاسم سلیمانی مؤسس حقیقی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء بوده است.

نجباء و خروج آمریکا؛ فقط اقدام نظامی

۱- نجباء از تعویق حملات به ستوه آمده
حجت‌الاسلام والمسلمین «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل حرکه النجباء : «مولایمان امیرمومنان علیه الصلاه والسلام در خطبه‌ای فرمودند: “بدانید که من شب و روز و نهان و آشکار، شما را به جنگ این قوم دعوت کردم، به شما گفتم که با اینان بجنگید پیش از اینکه با شما بجنگند. به خدا قسم هیچ ملّتى در خانه‌اش مورد حمله قرار نگرفت مگر اینکه ذلیل شد. اما شما مسئولیت جهاد را به یکدیگر حواله کردید و به یارى یکدیگر برنخاستید تا دشمن از هر سو بر شما تاخت و شهرها را از دست شما گرفت”.

مقاومت اسلامی عراق بارها ضمن تاکید بر بی نتیجه بودن مذاکرات سیاسی با اشغالگران و عدم خروج امریکایی‌ها در صورت مسامحه، جهاد علیه باطل را تنها راه برون‌رفت از این بحران و پاکسازی عراق از لوس وجود تروریسم دولتی بیان کرده بودند.

«نصر الشمری» ، معاون دبیر کل جنبش النجباء عراق در همین راستا با تاکید بر اینکه شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» حق بزرگی بر گردن عراق دارد، گفت: اگر بغداد نتواند نظامیان بیگانه از جمله امریکایی‌ها را از خاک عراق اخراج کند ، گروه‌های مقاومت عراق ظرف مدت کوتاهی این هدف را محقق می‌کنند.
وی همچنین اذعان کرد: در صورتی که تصمیم پارلمان برای اخراج نیروهای آمریکایی و غربی عملی نشود، ملت عراق راه مقاومت را انتخاب خواهد کرد. وی با تاکید بر اینکه تصمیم اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق نیازی به مجوز پارلمان ندارد، گفت: ائتلاف بین‌المللی به درخواست دولت عراق وارد این کشور شد و می‌تواند با یک نامه دولت اخراج شود.او افزود: درعین حال مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از عراق تنها تصمیمی است که به دور از مسائل قومی-مذهبی اتخاذ شد.

۲- نجباء خروج آمریکا از عراق را فقط در راهکار اقدام نظامی می داند
«نصر الشمری» معاون دبیر کل و سخنگوی رسمی جنبش مقاومت اسلامی النجباء در اظهاراتی گفت: «تصمیم به آغاز شمارش معکوس برای دستیابی به استقلال و حاکمیت و پاسخ نظامی به نیروهای اشغالگر آمریکایی تصمیمی کاملا عراقی است».
این جنبش تأکید کرد: کرامت، عزت و استرداد حقوق جز با قبضه تفنگ، دهانه توپ و سلاح مقاومت ممکن نیست. در جهانی که تنها زبان زور را می‎فهمد این سلاح می‌تواند تاریخ بسازد همانگونه که اکنون شاهد پیروزی‌هایش در لبنان، عراق، یمن، سوریه و ایستادی تاریخی جمهوری اسلامی ایران در برابر تمام قوای استکباری جهان در تمامی زمینه‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی هستیم.

پس از عملیات ترور شهید حاج قاسم سلیمانی نیز نجباء عراق تأکید کرد: «چگونگی و زمان پاسخ  به آمریکا را ما تعیین می‌کنیم و شما جز جهنمی که ما برایتان مهیا می‌کنیم، راهی نخواهید داشت. از این رو موشک‌ها آماده شده و سلاح‌ها مسلح شده و نیروها در آماده باش به سر می‌برند تا فرمان صادر شود و جهنمی برایتان به پا کنیم که سربازهای اشغالگرتان قبل از دوزخ در آن گداخته شوند».

«نصر الشمری» حضور نظامیان بیگانه در خاک عراق را غیرقانونی خواند و خطاب به مقامات آمریکایی هشدار داد: نیروهای نظامی‌تان را از عراق بیرون ببرید و سفارت خود را با هزاران کارمند ببندید، پیش از آنکه مجبور به این کار شوید.

الشمری موضع همه گروه‌های مقاومت درباره پایان دادن به حضور نیروهای بیگانه در عراق را یکپارچه توصیف کرد و تاکید کرد: آمریکا باید به حاکمیت کشورها و تصمیم‌های ملت‌ها احترام گذارد و تسلیم باشد.وی با بیان اینکه عراق هرگز نمی‌پذیرد که تحت سلطه هیچ کشوری باشد، گفت: اگر تصمیم‌های پارلمان برای اخراج نیروهای بیگانه عملی نشود، این چراغ سبزی برای آغاز عملیات نظامی مقاومت تلقی خواهد شد.

۳- نا امن کردن سفارت آمریکا
نصر الشمری در مصاحبه با شبکه المیادین تصریح کرد : سفارت آمریکا در بغداد، لانه جاسوسی و مرکز سیا و موساد است. هزاران سرباز آمریکایی در این سفارتخانه حضور دارند. ما فقط به دنبال مقابله با حضور نظامی آمریکا در عراق هستیم. اگر آمریکایی­ها تعلل کنند و بر باقی ماندن در عراق خارج از چارچوب اراده ملت، پارلمان و دولت عراق اصرار کنند، حضور آمریکا در عراق به طور کلی، به هدفی برای مقاومت تبدیل خواهد شد.

۴- حمله به K-1، عین الاسد و التاجی
شیخ اکرم الکعبی، دبیر کل حرکه النجباء اذعان دارد که جنبش النجباء از آمادگی هجومی برخوردار است و تمام تحرکات زمینی و هوایی دشمن در پایگاه عین الاسد، k1، التاجی و غیره را زیر نظر دارد. وی اظهار داشت: وقت آن رسیده است که شمارش معکوس برای ساعت صفر را که بسیار نزدیک شده است، آغاز کنیم و به تصمیم شجاعانه پارلمان و مردم عراق برای اخراج اشغالگران که دولت شرور آمریکا زیر بار آن نرفته است جامه عمل بپوشانیم.


نجباء ، تشکیل مقاومت جهانی  و آرمان آزادسازی فلسطین از اشغال صهیونیسم
دبیرکل نُجَباء همچنین در توییتر خود نوشت: «با همه عزیمت، اعتقاد، استعداد و آمادگی به سوی فوج‌های مقاومت بین‌المللی گام برمی‌داریم.» و از آمادگی این جنبش برای ملحق شدن گروه‌های مقاومت جهانی خبر داد.دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در کنگره بین‌المللی شهدای مقاومت ‌و شهدای امنیت: منطقه غرب آسیا قلمروی امپراتوری مقاومت به پایتختی جمهوری اسلامی است و پیش‌تر نیز اعلام کرده‌ام که پاسخ به ترور فرماندهان مقاومت از سراسر این امپراتوری انجام خواهد پذیرفت.
معاون دبیر کل النجباء، نصر الشمری نیز گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی دین بزرگی بر گردن مقاومت عراق دارد و به برکت خون پاک شهدا پایان موجودیت رژیم اشغالگر صهیونیستی رقم خواهد خورد.

دبیرکل النجباء در خصوص موضوع فلسطین و معامله قرن هم گفت: امت در این مرحله استثنایی و حساس با توطئه‌های قدرت‌های استکباری در جهان با سرکردگی آمریکا و هم پیمانش اسرائیل و غرب برای نابودی موضوع فلسطین و تحمیل معامله ترامپ و خوار کردن کشورهای عرب و مسلمان و اهانت به مقدسات آنها مواجه است. الکرم الکعبی لغو پیمان اسلو و پایان دادن به همکاری امنیتی بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی را حداقل ترین تصمیمی است که می‌توان در کرانه باختری اتخاذ کرد.

دبیرکل النجباء گفت: ترامپ و طراحان معامله قرن باید بدانند که اصلی ترین مانع برای تحقق اهداف آنها محوری است که ملت آن از صنعا تا تهران، بغداد تا دمشق، بیروت تا نوار غزه و قدس تا تونس امتداد دارد. مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق افزود: چهار هزار عملیات تصویربرداری شده علیه نیروهای آمریکایی داریم، پس دارای قدرت رویارویی با رژیم صهیونیستی نیز هستیم.

تهیه کننده: احسان حسنی
اسفند ۱۳۹۸
۷۵ روز پس از شهادت سرداران مقاومت

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام