اخبار
بررسی حمله اخیر اسرائیل به پایگاه الشعیرات در حمص
اخبار, اسرائیل, سوریه, غرب آسیا ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده توسط شرکت اسرائیلی ImageSat International که مربوط به حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی الشعیرات حمص در ۱۲ فروردین ۹۹ است، نشان می دهد که بیش از ۸ نقطه مورد اصابت موشکهای صهیونیستی واقع شده است.

شش تا هفت مورد این نقاط مربوط به باند فرودگاه و مسیرهای دسترسی است و همچنین در دو نقطه‌ی دیگر، دو سیستم جهت یابی که کاربری آنها هدایت پرواز و ارسال اطلاعات به هواپیماها بوده منهدم شده اند.

 

طبق گزارش ارتش سوریه این حمله هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از طریق حریم هوایی لبنان انجام گرفته و ناموفق بوده است. همچنین اقدامات در خصوص بازسازی خسارات در حال انجام است.
با این وجود و با استناد به این تصاویر، پایگاه الشعیرات در حمله رژیم صهیونیستی دچار خساراتی شده و میتوان گفت پدافند ارتش سوریه در بازدارندگی این حملات هنوز به توان کافی دست نیافته است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "بررسی حمله اخیر اسرائیل به پایگاه الشعیرات در حمص"

ناشناس :

در سناریو های جنگ یکی از اهداف در مقابل همچین حملاتی خود فرودگاههای هست که هواپیماها از آنجا پرواز کرده اند که به دلایلی سوریه از پاسخ گویی از این نوع را انجام نمی دهد .در زمان جنگ ایران و عراق با داشتن اف ۱۴ ها ما نتوانستیم جلو حمله هوایی عراق را بگیریم مگر مواردی که پاسخ ان ها را با موشک و حمله به فرودگاه میدادیم

۳
۱
ناشناس :

بازی دوطرفه روسها. با روس‌ها فقط باید معامله کرد نه شراکت راهبردی. بلکه شراکت باید در حد شراکت محدود فنی باشد. سوریه مثل ایران باید بدنبال قدرت مستقل پدافندی و موشکی و فضایی برای خودش یا با متحدینش در محور مقاومت باشد.

۸
۱