اخبار
بیانیه کتائب حزب الله در خصوص تحولات اخیر عراق
اخبار, عراق, غرب آسیا ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ کتائب حزب الله انتخاب “مصطفی الکاظمی” بعنوان نخست وزیر عراق را اعلان جنگ به مردم این کشور دانست.

بیانیه کتائب حزب الله عراق در خصوص انتخاب مصطفی الکاظمی توسط جریانهای سیاسی مجلس به شرح ذیل می‌باشد:

«_جای تاسف دارد که سیاست در عراق به این مرحله از افول رسیده است و نیروهای سیاسی که اکثریت را تشکیل می‌دهند، تسلیم یک مسئله حساس و غیر قابل سازش می‌شوند.
_اجماع برای معرفی یک فرد مشکوک، بی توجهی به حقوق و فداکاری های مردم و همچنین خیانت به تاریخ عراق است.
_نیروهای سیاسی با تسلیم شدن در برابر فشار و انتخاب دشمنان، در دام انها افتادند.
_این توطئه به معنای اعلام جنگ به مردم عراق است و مخلصین و هموطنان عراق باید نقش خود را در رد این طرح ایفا کنند.
_ما دست از تعقیب افراد دست داشته در خون شهدا و فرماندهان نصر (حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس) برنخواهیم داشت و تا زمانی که آنها را به عدالت نسپاریم، سکوت نخواهیم کرد.»

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظر در مورد "بیانیه کتائب حزب الله در خصوص تحولات اخیر عراق"

ناشناس :

چه بر سر جبهه مقاومت آمده که از یک طرف شمخانی را به دیدار کاظمی می فرستد و از طرف دیگر کتائب حزب الله علیه اش بیانیه می دهد؟؟!!
آنوقت آقایان می گویند ما بعد از حاج قاسم نفوذ منطقه ایمان کم نشده!!

۱۶
۴
ناشناس :

به این میگن بازى قدرت و مکر الهى. زمینه سازى براى آغاز عملیات تلافى جویانه علیه امریکاییها بدست خود امریکاییهایى که باز به تله افتادند. بازى از این به بعدش جذاب میشه.

فکر میکنى اگر عادل عبدالمهدى یا نورى مالکى نخست وزیر میبود، صلاح بود که این دولتها تضعیف بشوند. الان ابرها کنار میرود و دولت نامشروع در کنار نیروهاى اشغالگر خارجى نامشروع، هدف مشروعى براى عملیات نیروهاى مقاومت عراقى هستند تا از همه قاتلین و مباشرین و تبانى کنندگان و خائنان بصورت یکجا انتقام بگیرند.

۲
۵
مهدی :

موضع و تحلیل خودتون چیه؟

۱
ناشناس :

یعنی این گروه مدعی نمایندگی تمام مردم عراق است

۵
۱۲
نعیم :

به نظر اختلافاتی در دیدگاهای مقاومت بوجود آمده است،
بنده نظر کتائب حزب الله عراق را صحیح میدانم،
حتی صرف وجود شک و تردید در نقش مستقیم یا غیر مستقیم یک فرد در ترور سراداران مقاومت کافی است تا با احتیاط عمل کرده و اساسا این گزینه کنار گذاشته شود.
به هر حال در مرحله خطیری قرار داریم، حق مشخص است، نا حق و باطل هم مشخص است. الان به برکت خون شهدایمان مرزبندی واضحتر از همیشه است. اگر چنانچه سیاسیون، نظامیون و حتی جبهه مقاومت در حالیکه وظیفه شان مثل روز روشن است بیش از حد غرق در مصلحت شدند مردم حق جوی عراق و سایر ملتها خودشان راسا اقدام کنند.

۳
۲
ناشناس :

درود بر شرفتان پیرور باشید

۳
۱
آریا :

سلام و عرض ادب خدمت گردانندگان عزیز و خستگی ناپذیر سایت
همونطور که از یکی دیگه از نظرات مشخصه برای بنده و بعضی دوستان وضعیت عراق بعد از حاج قاسم کمی گنگ و مبهم شده. اگر لطف کنید مقدار بیشتری در مورد کاظمی توضیح بدید (گرایشات فکری و نه سوابق کاری) ممنون میشم. همینطور نظر خودتون رو بگید که چقدر محتمل هست ایشون در ترور حاج قاسم دخیل بوده باشند. آیا کتائب حزب الله با جمهوری اسلامی زاویه پیدا کرده؟ این گروه چقدر به بدنه اصلی مقاومت و حزب الله لبنان و حشد الشعبی نزدیکه؟ و ….
ممنون

۳
۱