گروه مپنا برای شهر حلب پنج واحد نیروگاه برق می سازد

دوشنبه ۶ شهریور ۹۶ - ۱۵:۰۱
https://iswnews.com/?p=3045

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” و به نقل از – ایرنا – مدیر پروژه های نیروگاهی ایران موسوم به ‘مپنا’ گفت: این گروه پنج واحد نیروگاه ۲۵ مگاواتی برای تامین برق شهر حلب سوریه می سازد.

حسین گنجی زادگان روز شنبه در حاشیه نمایشگاه بین المللی دمشق، در گفت و گو با ایرنا افزود: گروه مپنا از ۱۲ سال پیش فعالیت خود را در سوریه آغاز کرد و در این ۱۲ سال دو نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی را در مناقصه برنده شد و اجرا کرد.

وی اضافه کرد: نیروگاه تشرین در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی دمشق و نیروگاه جندل در ۱۰ کیلومتری شهر حمص از نخستین پروژه های گروه مپنا در سوریه است.

گنجی زادگان اظهار داشت: نیروگاه تشرین تحویل قطعی شد ولی نیروگاه جندل در اواسط کار ساخت به دلیل آغاز بحران سوریه و به گروگان گرفته شدن هفت پرسنل مپنا، کارگاه تعطیل شد.

وی بیان کرد: برغم این مشکلات کار به طور کامل متوقف نشد و از دوسال و نیم پیش با تامین شرایط امنیتی، کار در نیروگاه جندل از سر گرفته شد و بخش بخار آن راه اندازی و تحویل شد و اکنون در مرحله تحویل نهایی این نیروگاه هستیم.

مدیر مپنا در سوریه گفت: هم اکنون در حال کار بر روی طرح های جدیدی هستیم که پنج واحد ۲۵ مگاواتی برای شهر حلب نمونه ای از این پروژه هاست.

گنجی زادگان اظهار داشت: حلب هم اکنون بیش از دو نیم میلیون نفر جمعیت دارد ولی برق آن از طریق موتور برق تامین می شود.

وی افزود: از ویژگی های واحدهای ۲۵ مگاواتی، نصب سریع آن است که هر پنج واحد در طول یک سال نصب می شود.

گنجی زادگان بیان کرد: این واحدها دو سوخته است که با گازوئیل و گاز کار می کنند و تامین مالی این طرح با شرکت مپنا است.

وی گفت: پروژه دیگری که در دست مذاکره است و موافقت اولیه آن و به درخواست وزارت برق سوریه گرفته شده، یک طرحی شبیه نیروگاه های ۲۵ مگاواتی شهر حلب برای شهر بانیاس است و یک نیروگاه بزرگ ۴۵۰ مگاواتی برای استان لاذقیه نیز در آینده اجرا می شود.

مدیر گروه مپنا در سوریه اضافه کرد: با اجرای دو نیروگاه در بانیاس و لاذقیه بخشی از مشکلات و کمبود برق خط ساحلی سوریه برطرف می شود.

گنجی زادگان اظهارداشت: با توجه به مشکلات دولت سوریه در تامین مالی پروژه ها، درحال حاضر هزینه اجرای پروژه ها یا به صورت سرمایه گذاری و یا به صورت تامین مالی توسط خود شرکت و یا استفاده از خط اعتباری تامین می شود.

وی افزود: با توجه به روابط خوب شرکت مپنا در طول چند سال گذشته، مدیریت مپنا تصمیم گرفت که این طرح ها را با سرمایه شرکت اجرا و هزینه ساخت را به صورت تاخیری و در طول پنج سال از دولت سوریه دریافت کند.

گنجی زادگان گفت: با گسترش امنیت و بهبود وضعیت اقتصادی سوریه، فرصت های مناسبی برای سرمایه گذاری شرکت های ایرانی در این کشور فراهم می شود.

پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق از پنجشنبه ۱۷ تا ۲۶ اوت( ۲۶ مرداد تا ۴ شهریورماه) به مدت ۱۰ روز در شهرک نمایشگاهی دمشق برقرار است.

این نمایشگاه با حضور شرکت های بخش های دولتی و خصوصی ۴۳ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود که ۲۳ کشور به طور رسمی و با هماهنگی سفارت های آن ها و شرکت هایی از ۲۰ کشور دیگر از سراسر جهان برگزار می شود.

کشورهای ایران، روسیه، ارمنستان، بلاروس، چین، کوبا، مصر، هند، اندونزی، عراق، کره شمالی، لبنان، فلسطین، آفریقای جنوبی، سودان، یمن، ونزوئلا، برزیل، عمان و پاکستان از جمله کشورهایی هستند که به صورت رسمی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

شرکت هایی نیز از کشورهای بلژیک، انگلیس، آلمان، فرانسه، هلند، دانمارک، امارت متحده عربی، اسپانیا، ژاپن، هنگ کنگ، کره جنوبی، تایلند، مالزی، تایوان، لهستان، بلغارستان، ایتالیا، اردن، بحرین، یونان و جمهوری چک در پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق حضور دارند.

جمهوری اسلامی ایران با ۳۱ هلدینگ بزرگترین شرکت کننده پنجاه و نهمین نمایشگاه بین المللی دمشق است.

آخرین دوره نمایشگاه بین المللی دمشق در سال ۲۰۱۱ برگزار شد و این نمایشگاه در پنج سال گذشته به دلیل مشکلات ناشی از جنایت های تروریست های تکفیری برگزار نشد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام