اخبار
بمباران شمال عراق توسط هواگردهای ترکیه
اخبار, ترکیه, عراق, غرب آسیا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ ساعاتی پیش هواگردهای ترکیه چندین بار کوهستانهای منطقه “ورتی” و “رواندوز” در شمال شرقی اربیل را بمباران کردند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که مناطق مذکور شب گذشته نیز توسط ارتش ترکیه هدف حمله هوایی قرار گرفته بود.
بنا به گزارش منابع محلی، طی حملات ارتش ترکیه یکی از پایگاههای پ ک ک در این منطقه منهدم و ٨ نفر از اعضای این گروه کشته شده اند.

منطقه ورتی یکی از مناطقی است که تا ماه گذشته و پیش از ارسال نیرو توسط احزاب حاکم در اقلیم کردستان (حزب حاکم “پارتی دمکرات کردستان” و حزب “اتحادیه میهنی کردستان”) به طور کامل تحت کنترل پ ک ک بود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "بمباران شمال عراق توسط هواگردهای ترکیه"

ناشناس :

تا نیروهای مقاومت در عراق و سوریه تقویت نشوند و دولت قوی در کشورشان و اتحادیه و قرارداد نظامی-اقتصادی-اجتماعی با ایران و حزب الله در برابر دشمنان منطقه اى و بین المللی تشکیل ندهند این مشکلات ادامه دارد. پ.ک.ک و ترکیه هم دو روی یک سکه همراه با امریکا و اسرائیل برای تضعیف این کشورها هستند.

۲
۴
ناشناس :

عراق و سوریه برای پیشرفت اگر غرب را انتخاب نکنند باید چین را انتخاب کنند، هیچ وقت سراغ دو کشور ورشکسته نمی روند که هیچ تکنولوژی ندارند! مخصوصا سوریه در صورت پاکسازی مناطق ثبات بیشتری دارد و چین و روسیه سرمایه گذاری خواهند کرد اما عراق حالا حالا ها به غرب وابسته خواهد بود

۱