اخبار
دانش نظامی: پهپاد شناسایی رزمی بایراکتار TB2 + ویدیو

پهپاد بایراکتار تی-بی۲ (Bayraktar TB2) یا همان بیرقدار یک پهپاد شناسایی رزمی است که توسط شرکت ترکیه ای بایکار (Baykar) که در زمینه صنایع نظامی فعالیت می کند برای ارتش ترکیه ساخته شده است.

پروژه بیرقدار در ابتدا بصورت مشترک توسط دو شرکت کاله (Kale Group) و بایکار توسعه یافت و اکنون پهپاد بیرقدار TB2 توسط شرکت دفاعی بایکار بصورت ویژه برای استفاده نیروی هوایی ترکیه ساخته می شود.

پهپاد بیرقدار TB2 به چهار موشک هدایت شونده MAM-L و MAM-C ساخت شرکت دفاعی راکستان (Roketsan) مجهز است. راکستان مهم ترین تولید کننده تسلیحات در کشور ترکیه است و در زمینه نظامی در حوزه های موشک، تسلیحات، سیستم های دریایی و پروژه های موشک های بالستیک فعالیت می کند.
این پهپاد توسط ایستگاه کنترل زمینی هدایت می شود و در حال حاضر پس از “پهپاد انکا” دومین پهپاد قدرتمند ارتش ترکیه محسوب می شود.

پهپاد بیرقدار TB2 پس از اولین تست پروازی خود در سال ۲۰۱۴ وارد خدمت شد و طی سالهای اخیر بصورت فعال در مناطق شمالی سوریه و عملیات های ارتش ترکیه علیه گروه های کردی در شمال سوریه مورد استفاده قرار گرفته است. اما ورود نظامی مستقیم ترکیه به جنگ لیبی و حضور فعال این پهپاد در حمایت از دولت وفاق علیه نیروهای ژنرال حفتر، نام این پهپاد را بیشتر از هر زمان دیگری بر سر زبان ها انداخت.


ویژگی‌های پهپاد بایراکتار تی-بی۲
– برد: ۶۰۰۰ کیلومتر
– مداومت پروازی: ۲۴ ساعت
– ارتفاع پروازی: ۲۷ هزار پا (۸۲۰۰ متر)
– سرعت: ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت
– طول: ۶.۵ متر، طول بال: ۱۲ متر
– تسلیحات: ۴ موشک هدایت شونده MAM-C یا MAM-L
– حداکثر وزن برخاستن: ۶۵۰ کیلوگرم
– ماموریت: رزمی، شناسایی، نظارتی
– طراحی و ساخت: شرکت دفاعی بایکار – صنایع دفاعی ترکیه

برای نمایش تصویر در اندازه اصلی کلیک کنید


تست پهپاد بیرقدار TB2 در اوکراین

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "دانش نظامی: پهپاد شناسایی رزمی بایراکتار TB2 + ویدیو"

رضا :

والله اینطورکه من دارم میبینم این یک پهباد آموزشی در سطح خیلی بایست است وقتی میگوئیم یک پهپاد نظامی الأ که باید ازموتور توربو جت بهره گرفت و سرعت دقت وحمل موشک یا موچکچه وچیزای دیگر که در این پهباد بچم نمیخوره ،مهمترین بخشش رادارگریزی است فکرنمیکنم این پهباد این قابلیت را دارا باشد روی هم میشه گفت یک هواپیمای بدون سرنشین تک ،موتوره ،

۱۲
۱۶
ناشناس :

ندیدی تو ادلب چیکار میکرد بهترین سامانه دفاعی روس رو هم زد

۱۳
۲
م.احمدی :

با پهپادهای که دنیا ساخته ضعف زیادی دارد میشه با اسلحه دستی مثل ژ۳ سر نگونش کرد درکل جالب نیست وسیستمش را میشه از دست ترکها خارج کرد ونشوندش

۱
۷
Ofoq :

صنایع ترکها حرف نداره درلیبی روس ها وحفتر به زانو درامدن

۴
۳
ناشناس :

خدا رو شکر تو دیدی

۱
۴