آمریکا: روسیه دیگر نمی تواند حضورش در لیبی را انکار کند!

سه‌شنبه 6 خرداد 99 - 21:56
https://iswnews.com/?p=32111

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در پی انتشار تصاویر ماهواره ای از حضور جنگنده های روسی در فرودگاه تحت کنترل ژنرال حفتر در کشور لیبی، جنجال رسانه ای جدیدی بر سر لیبی آغاز شده است.

در هفته اخیر مقامات دولت وفاق ملی اعلام کردند که ارتش ملی لیبی چند فروند جنگنده ی روسی دریافت کرده است و به دنبال آن تصاویری از فروگاه الجفره در ۲۳۰ کیلومتری جنوب سرت منتشر شد که در آن چندین فروند جنگنده روسی در فرودگاه حضور داشتند. در ادامه ی این اخبار مقامات ارتش ملی لیبی به سرکردگی ژنرال حفتر عنوان کردند که به زودی بزرگترین عملیات هوایی ارتش ملی علیه دولت وفاق آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر امروز مرکز فرماندهی ارتش تروریستی آمریکا در آفریقا (AFRICOM) با انتشار بیانیه و تصاویر جنگنده های روسی در لیبی به حضور روسیه در جنگ لیبی اعتراض و هشدار داد.
آمریکا در این بیانیه عنوان کرد که “روسیه چندین جنگنده را از پایگاهی از روسیه به حمیمیم سوریه منتقل کرده است و پس از رنگ آمیزی جدید جنگنده ها که به جهت مخفی کردن منبع اصلی آنها صورت گرفته است؛ آنها را به کشور لیبی منتقل کرده است. همچنین در این بیانیه آمده است که روسیه به فکر مردم لیبی نیست و فقط به فکر منافع و پیاده کرده اهداف خود است و اقدامات روسیه در لیبی باعث طولانی تر شدن جنگ و افزایش تلفات انسانی بیشتر خواهد شد و در صورتی که روسیه پای ثابتی در کشور لیبی پیدا کند این موضوع بشدت امنیت اروپا را از سمت جبهه جنوبی مورد تهدید قرار خواهد داد.”

جدا از صحت و یا عدم صحت ادعای آمریکا در خصوص ارسال جنگنده ها توسط روسیه؛ این اظهار نظرها از سوی آمریکا در حالی مطرح میشود که وضعیت اسفناک فعلی لیبی در واقع نتیجه و پیامد جنگی است که از سوی ناتو و آمریکا با هدف تغییر رژیم بر این کشور تحمیل شد و مردم لیبی را به داخل گردابی بی انتها از اختلاف و تفرقه کشاند. “سیاست تغییر رژیمی” که سالهاست از سوی آمریکا کشورهای غرب آسیا را هدف قرار داده و فایده ای جز کشتار بیشتر، هرج و مرج در پی نداشته و تنها در جهت تحقق اهداف آمریکا بوده است.
در خصوص اینکه روسیه به دنبال منافع خود است و حضور روس ها در لیبی نه از درِ خیرخواهی و بلکه به جهت تامین منافع و اهداف استراتژیک خود است، چیز عجیب و غیرمنتظره ای نیست؛ چرا که روسیه در تمام تحرکات خود در منطقه و حتی در قبال سوریه نیز با همین سیاست عمل کرده و میکند. روسیه نیز در جایی که برای او منفعتی نداشته باشد حضور پیدا نخواهد کرد اما اینکه آمریکا با چنین تاریخی از تجاوز و زورگویی و منفعت طلبی ژست خیرخواهی به خود گرفته و سخن از اشغالگری و منفعت طلبی کشور دیگری به میان میاورد جای بسی تمسخر دارد!

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام