آمریکا
ترامپ قمارباز گروه “آنتیفا” را سازمان تروریستی اعلام کرد

رئیس جمهور آمریکا گروه آنتیفا که یک گروه‌ چپ گرای افراطی است را بدلیل حضور پر رنگ در بخش هایی از تظاهرات روزهای گذشته و به اتهام دست داشتن در ناآرامی های آمریکا بعنوان یک گروه تروریستی اعلام کرد.

جنبش آنتیفا در واقع یک جنبش ضد فاشیستی است که فرماندهی واحد ندارد و توسط طیف گسترده ای از اعضای خود اداره میشود. این جنبش شامل طیف گسترده ای از گروه ها با گرایشات مختلف و عقاید عمدتا افراطی است که دستیابی به اهداف خود را نه از راه فرمهای رایج سیاسی و مذاکره و بلکه فقط از راه درگیری مستقیم جستجو میکند.
ذکر این نکته لازم است که اکثر افراد حاضر در این جنبش بطور کلی دارای عقاید ضد نظام سرمایه داری (آنتی کاپیتالیسم) هستند و این هدف را از گذرگاه هایی مانند لیبرالیسم، سوسیالیسم، آنارشیسم، کمونیسم و… دنبال میکنند.

 

اکنون با تروریستی اعلام شدن این جنبش توسط ترامپ، افراد بسیار زیادی که در کشور آمریکا در این جنبش حضور دارند برچسب تروریسم خورده اند و این موضوع میتواند زمینه ساز مشکلات امنیتی بسیار بیشتری در آمریکا شود. به نظر میرسد ترامپ با این حرکت دست به یک قمار جدید زده است، قماری که می تواند وضعیت امنیتی متزلزل آمریکا را بیش از پیش بلرزاند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "ترامپ قمارباز گروه “آنتیفا” را سازمان تروریستی اعلام کرد"

ناشناس :

سلام مگه لیبرالیسم تفکر غرب نیست
گروه چپ گرا که سوسیالیسم و کمونیست میشه .

۴
Mirza :

سلام طیف های حاضر در این گروه سر و سامان ندارد!

۲
۱
اریا :

میگم که ادمین جان خیلی هم افراطی نیستند ها! نصف بیشتره شعاراشون شعارای اول انقلاب خودمون هست.

۲
۴