پیشروی گسترده نیروهای دولت وفاق در جنوب طرابلس + نقشه میدانی

جمعه ۱۶ خرداد ۹۹ - ۰۰:۴۴
https://iswnews.com/?p=32448

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ در ادامه عملیات نیروهای دولت وفاق در جنوب طرابلس مناطق قصر بن غشیر، سوق الخمیس، السبیعه و فم ملغه را تصرف کردند.

هم اکنون درگیریها در حومه‌ی عربان و ترهونه ادامه دارد و نیروهای ارتش ملی همچنان در موضع ضعف و عقب نشینی قرار دارند.

دانلود نقشه با کیفیت

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. شهاب گفت:

  کمک ترکیه به دولت وفاق داره کم کم خودشو تو تحولات میدانی نشون میده… این وسط این ملت بیگناه هستن که جونشون رو از دست میدن

  1. ناشناس گفت:

   بنا به گفته یک عده، قدرت ایمان هست که باعث پیروزی می شود، ههه!

   1. فرزند ایران گفت:

    بدون ایمان پیروز شدی مدال هات رو نشون بده

 2. خان اوغلان.خ.اهری گفت:

  پیروزی های ترکیه و وفاق ملی در مجموع از نظر راهبردی به نفع نیروهای میکنه رو اسلامی است و به ایران هیچ ضرری ندارد ..برای آمریکا هم نفع و ضرر یکسان است بستگی به نحوه مدیریت آمریکا دارد.برای فرانسه هم علیرغم حساسیت هایش چندان مضر نیست. روسیه هم در هر حال در جنوب مرزهای دریایی ترکیه اگر ملاحظات این کشور را رعایت نکند چالش ها را افزایش خواهد دهد. یونان و ترکیه تنها کشورهایی هستند که باید راهی برای حل مشکلات خود پیدا کند چون به امنیت در مرزها و همسایگی همیشه نیاز دارند و خواهند داشت…علیرغم اینکه مرزهای جنوبی ترکیه در مدیترانه از نظر امنیتی گسترده تر است با این حال ترکیب و توسعه جزایر یونان محدودیتی برای ترکیه بوجود می آورد که این محدودیت را از طریق تقسیم دو طرف دریا از نظر منطقه انحصاری اقتصادی رفع کرده است و مداخله مصر بیشتر جنبه سیاسی دارد چون مصر در منطقه تعریف شده انحصاری اقتصادی ترکیه اختلاف مرزی ندارند…به نظر می رسد اردوغان ولیبی هر دو منافع خواهند شد اما اختلاف شرق و غرب لیبی برای خود لیبی و انتفاع از مرزها و منطقه اقتصادی محدودیت ایجاد و رفع مشکل گروه های شرق بادولت مورد تایید سازمان ملل منافع ملی لیبی واحد را بیشتر تامین می کند.

 3. ایرانی گفت:

  امیدوارم این جنگ سریع تر تمام بشود. تا این کشتار بر سر بازی قدرت افراد و کشورها پایان بگیرد. اما نمی توان این را در نظر نگرفت که نیروی های حفتر و حامیانش در معادلاتشان این طیف از ورود ترکیه به ماجرا را محاسبه نکرده بودند و طبیعی است که در آغاز این جریان شکست های اولیه ای بخورند. ماجرا جایی ترسناک تر می شود که که حفتر و حامیانش توازن را به جنگ برگردانند و باعث ایجاد یک جنگ داخلی طولانی مدت شوند و یا حتی باعث تجزیه و تقسیم لیبی نیز شود. همچون اتفاقی که در قبرس و سوریه اتفاق افتاد که ترکیه در هر دو مورد یک طرف ماجرا بود.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام