آمریکا قانون قیصر را علیه سوریه اجرا می‌کند

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹ - ۱۵:۴۸
https://iswnews.com/?p=32807

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ دولت آمریکا از امروز تحریم های جدیدی را تحت عنوان “قانون قیصر” علیه سوریه و کشورهای متحد آن اجرایی می‌کند.

به موجب قانون قیصر یا آنچه آمریکا آنرا حمایت از شهروندان غیرنظامی سوریه می‌خواند، اقتصاد سوریه و همپیمانانی که در روند بازسازی سوریه مشارکت دارند، در معرض فشار و تحریم قرار می‌گیرند.

به موجب این قانون که توسط کنگره آمریکا تصویب شده است از ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی (۲۸ خرداد ۹۹) به مدت ۵ سال، هر نهاد، کشور و گروهی که وارد روند بازسازی سوریه شود موررد تحریم اقتصادی، مالی و بانکی قرار می‌گیرد. همچنین نهادها و صنایع حوزه نظامی، اقتصادی و انرژی سوریه مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرند.

در جزئیات این قانون ۶ شرط برای رفع تحریمها ذکر شده است:

۱- توقف بمباران هوایی افراد غیرنظامی توسط سوریه و روسیه.
۲- تعهد نیروهای سوریه، روسیه و ایران و گروه های وابسته به آنها به توقف بمباران تأسیسات بهداشتی، درمانی، مراکز آموزشی و مناطق مسکونی و تجاری.
۳- توقف محدودیت هایی اعمال شده توسط نیروهای سوریه، روسیه و ایران و همه گروه های وابسته به آنها برای رسیدن کمک های انسان دوستانه به مناطق محاصره شده و اعطای اجازه تردد آزادانه به غیرنظامیان.
۴- آزادی زندانیان سیاسی و اعطای حق دسترسی نهادهای حقوق بشری به زندان های سوریه.
۵- تأمین حق بازگشت آزادانه و داوطلبانه آوارگان سوری.
۶ـ محاکمه عاملان جنایات در سوریه و آغاز روند مذاکره و آشتی ملی.

به موجب تصویب قانون قیصر، روسیه به جهت تامین نظامیان و تحویل جنگنده‌های جدید به ارتش سوریه و ایران به موجب قراردادهای حوزه انرژی و مقامات دولت سوریه به دلایل نقض حقوق بشر و… مورد تحریمهای جدید آمریکا قرار خواهند گرفت.
همچنین مبادلات تجاری سوریه با کشورهای همسایه نظیر لبنان و عراق تحت تاثیراین قانون قرار خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  جالب هست که یک ابرقدرت مثل آمریکا با این کارها خودش را مسخره جهان می کند، واقعا برای یک کشور ابرقدرت بسیار زشت و زننده هست که به دلیل نداشتن قدرت نظامی و توان اقتصادی به کارهایی مثل تصویب قانون برای دخالت در یک کشور روی آورد
  حصرت روزهایی که آمریکا قدرت داشت را می خورم!

  ۰
 2. ناشناس گفت:

  وقتی آرزوهاتون را تبدیل به قانون می کنید!

  ۰
 3. سیدمحمود گفت:

  ✌🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷✌
  آمریکائیهای تروریست بخاطر وحشتی که از نیروهای محورمقاومت دارند از رویارویی درمیدان جنگ پرهیزمیکنند و سعی دارندبا تحریم اقتصادی، کشورهای مخالف با تروریست را منزوی کنند که صدالبته به هدفشان نخواهندرسیدچرا که راه محورمقاومت راه امام حسین است و دراین راه شکستی برای حقطلبان نخواهد بود .
  🤛🇺🇸🇮🇱🇬🇧🇺🇸🇮🇱🇬🇧🇬🇧🇮🇱🇺🇸🇬🇧🇮🇱🇺🇸🤜

  ۰
 4. ناشناس گفت:

  حکومت فعلی سوریه، به اعتراف کارشناسان روس حکومت به شدت فاسد و ناکارآمدی هستش، رژیم اسد در مقابل این تحریم ها به احتمال زیاد از درون از هم خواهد پاشید.

  ۰
 5. بصیر گفت:

  این ژستها دیگر تمام شده است آمریکا نیز خود به قیصر پیوسته است روحش در چاه ویل سرگردان!!!!

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام