آمریکا
آمریکا قانون قیصر را علیه سوریه اجرا می‌کند
آمریکا, اخبار, سوریه, غرب آسیا ۲۸ خرداد ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ دولت آمریکا از امروز تحریم های جدیدی را تحت عنوان “قانون قیصر” علیه سوریه و کشورهای متحد آن اجرایی می‌کند.

به موجب قانون قیصر یا آنچه آمریکا آنرا حمایت از شهروندان غیرنظامی سوریه می‌خواند، اقتصاد سوریه و همپیمانانی که در روند بازسازی سوریه مشارکت دارند، در معرض فشار و تحریم قرار می‌گیرند.

به موجب این قانون که توسط کنگره آمریکا تصویب شده است از ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی (۲۸ خرداد ۹۹) به مدت ۵ سال، هر نهاد، کشور و گروهی که وارد روند بازسازی سوریه شود موررد تحریم اقتصادی، مالی و بانکی قرار می‌گیرد. همچنین نهادها و صنایع حوزه نظامی، اقتصادی و انرژی سوریه مورد تحریم آمریکا قرار می‌گیرند.

در جزئیات این قانون ۶ شرط برای رفع تحریمها ذکر شده است:

۱- توقف بمباران هوایی افراد غیرنظامی توسط سوریه و روسیه.
۲- تعهد نیروهای سوریه، روسیه و ایران و گروه های وابسته به آنها به توقف بمباران تأسیسات بهداشتی، درمانی، مراکز آموزشی و مناطق مسکونی و تجاری.
۳- توقف محدودیت هایی اعمال شده توسط نیروهای سوریه، روسیه و ایران و همه گروه های وابسته به آنها برای رسیدن کمک های انسان دوستانه به مناطق محاصره شده و اعطای اجازه تردد آزادانه به غیرنظامیان.
۴- آزادی زندانیان سیاسی و اعطای حق دسترسی نهادهای حقوق بشری به زندان های سوریه.
۵- تأمین حق بازگشت آزادانه و داوطلبانه آوارگان سوری.
۶ـ محاکمه عاملان جنایات در سوریه و آغاز روند مذاکره و آشتی ملی.

به موجب تصویب قانون قیصر، روسیه به جهت تامین نظامیان و تحویل جنگنده‌های جدید به ارتش سوریه و ایران به موجب قراردادهای حوزه انرژی و مقامات دولت سوریه به دلایل نقض حقوق بشر و… مورد تحریمهای جدید آمریکا قرار خواهند گرفت.
همچنین مبادلات تجاری سوریه با کشورهای همسایه نظیر لبنان و عراق تحت تاثیراین قانون قرار خواهد گرفت.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "آمریکا قانون قیصر را علیه سوریه اجرا می‌کند"

ناشناس :

جالب هست که یک ابرقدرت مثل آمریکا با این کارها خودش را مسخره جهان می کند، واقعا برای یک کشور ابرقدرت بسیار زشت و زننده هست که به دلیل نداشتن قدرت نظامی و توان اقتصادی به کارهایی مثل تصویب قانون برای دخالت در یک کشور روی آورد
حصرت روزهایی که آمریکا قدرت داشت را می خورم!

۱
۳
ناشناس :

وقتی آرزوهاتون را تبدیل به قانون می کنید!

۱
۱
سیدمحمود :

✌🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷✌
آمریکائیهای تروریست بخاطر وحشتی که از نیروهای محورمقاومت دارند از رویارویی درمیدان جنگ پرهیزمیکنند و سعی دارندبا تحریم اقتصادی، کشورهای مخالف با تروریست را منزوی کنند که صدالبته به هدفشان نخواهندرسیدچرا که راه محورمقاومت راه امام حسین است و دراین راه شکستی برای حقطلبان نخواهد بود .
🤛🇺🇸🇮🇱🇬🇧🇺🇸🇮🇱🇬🇧🇬🇧🇮🇱🇺🇸🇬🇧🇮🇱🇺🇸🤜

۱
۳
ناشناس :

حکومت فعلی سوریه، به اعتراف کارشناسان روس حکومت به شدت فاسد و ناکارآمدی هستش، رژیم اسد در مقابل این تحریم ها به احتمال زیاد از درون از هم خواهد پاشید.

۱
بصیر :

این ژستها دیگر تمام شده است آمریکا نیز خود به قیصر پیوسته است روحش در چاه ویل سرگردان!!!!

۱