اخبار
کشته شدن فرمانده بارز القاعده در ادلب سوریه
اخبار, سوریه, غرب آسیا ۰۵ تیر ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” گروه تروریستی حراس الدین از زیرشاخه های اصلی القاعده در سوریه با انتشار بیانیه ای مرگ معاون این گروه یعنی “خالد العاروری” ملقب به ابو القسام الاردنی را تایید کرد.

بر اساس اطلاعات موجود ۱۱ روز پیش خالد العاروری در حال عزیمت به سمت اتاق فرماندهی در نزدیکی شهر ادلب بود که هدف حمله موشکی پهپادهای آمریکا قرار گرفت و در نهایت پس از چندین روز بستری در بیمارستان جان خود را از دست داد.
خالد العاروری بعنوان یکی از مهم ترین و معروفترین چهره های القاعده در منطقه شناخته میشد که در کارنامه او سابقه طولانی از نبردها و جنگ ها در مناطق مختلف غرب آسیا مانند افغانستان، عراق و سوریه در کنار رفیق شفیقش ابومصعب الزرقاوی به چشم میخورد.

از نکات قابل توجه در مورد نحوه مرگ او، استفاده آمریکا از موشک AGM-114R9X میباشد. R9X یک پرتابه جنبشی بدون انفجار است که سرجنگی حمل نمیکند و در زمان برخورد به هدف بالک های تیغ مانند آن برای نفوذ به خودرو و یا از بین بردن هدف باز میشود. این موشک که تا سالهای گذشته از آن بعنوان موشک سری آمریکا یاد میشد، برای اجرای حملات دقیق و کاهش ریسک تلفات غیرنظامیان استفاده میشود.
در تصاویر منتشر شده از خودروی خالد العاروری این موضوع به وضوح نمایان است و به نظر میرسد در این حمله از دو موشک R9X استفاده شده باشد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "کشته شدن فرمانده بارز القاعده در ادلب سوریه"

ناشناس :

خداروشکر

۱۴
۱
ناشناس :

اطلاع رسانیتون خوب بود

۱۲
۱
ناشناس :

رفت به دوزخ

۱
جلال میاندواب :

ترجمه پایین از طرف خانواده های بن لادن زرقاوی محسنین صدام حسین البغدادی ریگی وتما‌م لعنت الهی ها

۱
احمد :

یک کفتار کثیف کمتر زندگی بهتر .. القاعده داعش طالبان همه گی یکی هستن .. همه رو باید از دم تیغ گذراند

۱