اخبار
افزایش تنش ها در مرزهای شمال شرقی سوریه و بمباران مناطق مرزی توسط ترکیه

از روز گذشته با اعزام بیشتر نیروهای ارتش ترکیه و همچنین مزدوران سوریه ای ترکیه به سمت مرزهای شمال شرقی سوریه در شرق فرات و همچنین اعزام نیروهای SDF به مناطق مرزی خصوصا مناطق راس العین و تل ابیض، بر میزان تنش ها در منطقه بشدت افزوده شده است.

طبق معمول گروه های فیلق الشام و احرارالشرقیه و جبهه الشامیه پای ثابت حملات ترکیه به سوریه میباشند و گروهک های دیگری نیز توسط ترکیه سازماندهی و به منطقه اعزام شده اند.

همه شواهد حاکی از آمادگی کامل نیروها و ارتش ترکیه برای آغاز عملیات نظامی در منطقه را دارد اما تاکنون دستور حمله صادر نشده و فقط توپخانه ارتش ترکیه تحرکات نیروهای SDF در مناطق مرزی را مورد هدف قرار میدهد.

بر اساس اطلاعات موجود، امروز مقدار قابل توجهی از نیروهای ائتلاف آمریکایی از حسکه به اردن منتقل شدند. ساعت گذشته سخنگوی نیروهای ائتلاف آمریکایی در منطقه در توییتی عنوان کرد از آنجا که ترکیه تصمیم گرفته تا یک جانبه وارد عمل شود، در نتیجه ما نیروهای آمریکایی در شمال سوریه را برای اطمینان از امنیت آنها از مسیر حمله احتمالی ترکیه خارج کردیم.

همچنین از سوی دیگر خبرهایی در خصوص جلسه سران کرد و دولت سوریه در قامشلی وجود دارد و گفته میشود کردها در حال رایزنی با دولت سوریه هستند تا بتوانند راهی برای دفاع از خود در برابر ترکیه پیدا کنند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.