آمریکا
حاشیه های اخیر برت مک کرگ فرستاده ی خیلی ویژه پیشین آمریکا در منطقه!
آمریکا, سوریه, غرب آسیا ۱۸ مهر ۱۳۹۸

برت مک کرگ یکی از شخصیت های سیاسی و نظامی شناخته شده آمریکا در منطقه است و تا همین چندی پیش بعنوان فرستاده رئیس جمهور آمریکا در منطقه مشغول به فعالیت بود. او زیر دست بوش، اوباما و ترامپ کار کرده است و مشخصا از منظر اطلاعاتی در میان مقامات آمریکایی در رتبه بالایی قرار دارد و بر مسائل عراق و سوریه کاملا اشراف دارد.
بد نیست بدانید او سرتیم مذاکره کننده با ایران برای آزادسازی زندانیانی مانند جیسون رضاییان نیز بوده است و کارنامه وی پر است از کارهای کوچک و بزرگ اطلاعاتی و …

وی در پی ماجراهای دستور ترامپ در سال ۲۰۱۸ مبنی بر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه، با انتقاد شدید از ترامپ از سمت خود استعفا کرد؛ پس از استعفای او از این سمت و مخصوصا اخیرا در پی حمله ترکیه به کردهای سوریه شاهد توییت های جنجالی زیادی از مک کرگ بوده ایم.
او که مشخصا از حملات ترکیه به SDF و همچنین تصمیم ترامپ در قبال کردهای سوریه عصبانی و سرخورده است و یا به قولی زورش گرفته است؛ اقدام به انتشار توییت های بسیاری کرده است که هر کدام از آنها میتواند در نوع خود جالب توجه باشد.

او در یکی از توییت هایش به وضوح تایید میکند که آمریکا، سوریه را اشغال کرده و برنامه ای که بر اساس آن به اشغال سوریه ادامه میدهد بسیار فراتر از مبارزه با داعش و تروریسم است.

همچنین وی در توییتی دیگر تایید میکند که هم اوباما و هم ترامپ گزینه هایی را برای همکاری با القاعده در سوریه در نظر گرفتند؛ القاعده همان گروهی است که بنابر روایتی حادثه ۱۱ سپتامبر را بوجود آورد و آمریکا به بهانه آن به غرب آسیا حمله ور شد و افغانستان و عراق را اشغال کرد و هزاران هزار نفر از مردم منطقه را به خاک و خون کشید و باعث آشفتگی هایی شد که تا هم اکنون ادامه دارد…

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.