آذربایجان
درگیری مرزی بین جمهوری‌ آذربایجان و ارمنستان + ویدیو

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” شب گذشته اخباری مبنی بر وقوع درگیری بین نیروهای مرزبانی دو کشور در منطقه مرزی بین دو شهرستان تووز واقع در جمهوری آذربایجان و تاووش واقع در جمهوری ارمنستان در رسانه های دو کشور منتشر شد.

علیرغم انتشار اخبار اغراق آمیز در برخی رسانه های دو طرف، بیانیه های منتشر شده توسط وزارت دفاع هر یک از طرفین حاکی از محدود بودن درگیری های مرزی دارد.

در بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان آمده است که توپخانه ارمنستان به منظور تصرف برخی نقاط استراتژیک، پایگاههای مرزی طرف مقابل را تحت آتش گرفته است که در اثر این اقدام، پنج نفر از مرزبانان جمهوری‌ آذربایجان جان باخته و بالغ بر ده نفر دیگر زخمی شده اند.

در ادامه صبح امروز، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ویدیویی از بمباران مواضع ارمنستان منتشر نمود.

روابط عمومی وزارت دفاع ارمنستان نیز مدعی است که ظهر دیروز، یک خودروی نظامی آذربایجانی در صدد عبور از نقطه صفر مرزی به خاک ارمنستان بوده است که مرزبانان ارمنی به منظور توقف این خودرو اقدام به شلیک هشدار با سلاحهای انفرادی نموده اند لکن حملات خمپاره ای به پایگاههای مرزی ارمنستان در طی ساعات بعدی، آنان را مجبور به استفاده از آتش توپخانه نموده است. همچنین دو نظامی ارمنی زخمی شده اند.

بمباران توپخانه ای مواضع ارتش ارمنستان توسط آذربایجان


برای نمایش نقشه در اندازه اصلی کلیک کنید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "درگیری مرزی بین جمهوری‌ آذربایجان و ارمنستان + ویدیو"

ناشناس :

اگر اشتباه نکنم این توپ نبود ، موشک بود ، احتمالا از پهباد شلیک شده باشه

۱۷
۳
سعید :

قره باغ جزئی جداناپذیر از خاک اسلام است.

۱
۳
ناشناس :

قره باغ خاک آذربایجان و جهان اسلام است

۲
ناشناس :

سلام ایران طرف اذربایجان را میگیره یا ارمنستان؟؟

۱
Mirza :

سلام. با توجه به تجارب سالهای جنگ قره باغ هرچند که ایران در آن سالها برای آمادگی نیروهای آذری جهت دفاع از خود اقدام به کمک و آموزش مستشاری به نیروهای آذری کرد اما در عرصه سیاست همواره سعی بر حل مناقشه بر اساس گفتگو دارد و طرفدار کسی نیست.

۴