اخبار
آخرین اخبار از جبهات جنوب مأرب ۲۵ تیر ۹۹
اخبار, غرب آسیا, یمن ۲۶ تیر ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ درگیریهای انصارالله و نیروهای ائتلاف سعودی در مناطق جازع و الوعل ادامه دارد.

براساس آخرین اخبار از درگیریهای جنوب مأرب و جبهه مدیریت العبدیه، انصارالله از منطقه جازع عقب نشینی کرده و سد و منطقه الحجله در کنترل نیروهای تابع ائتلاف سعودی قرار دارد.

این ویدیو نیز که به تازگی منتشر شده است، مربوط به درگیریهای شبکه العبدیه واقع در جنوب منطقه مخلق بوده و با خطوط درگیری فعلی فاصله دارد. همچنین مدیریت العبدیه که در جنوب استان مأرب قرار دارد، ارتباط زمینی و عملیاتی با جاده «مأرب-صنعاء» ندارد و برخی رسانه ها به اشتباه درگیریهای این محور را به محور غرب مأرب متصل کرده اند.

 

موثرترین استراتژی انصارالله برای عقب راندن ائتلاف سعودی از مأرب، حمله و پیشروی در سه جهت غرب، جنوب و شمال این استان است که این موضوع در روزهای اخیر تنها در جبهه جنوب مأرب به طور جدی دنبال شده است. ائتلاف نیز با سپر بلا قرار دادن مسلحین قبایل مخالف انصارالله (نظیر قبیله مراد)، سعی در دفع حملات زمینی انصارالله و با انجام بمبارانهای سنگین هوایی سعی در کاهش توان انصارالله جهت انجام حملات جدید را دارد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "آخرین اخبار از جبهات جنوب مأرب ۲۵ تیر ۹۹"

سید :

حتما به خاطر سد، خیلی فشار روی جازع آوردن

۲
ناشناس :

دعای مرزداران را مستمر بخوانیم . دعای ۲۷ صحیفه سجادیه . متن و صوت توی اینترنت قابل جستجوست .

۱
۲
علی :

یا خدا هوز العبدیه رو نگرفتن انصارالله خیلی داره کشش میده راحت میتونستن جنوب مارب بگیرن تا الان چرا کش میدن موندم بخاطر یک چیز این حرف رو میزنم چون انصارالله توی این مدت کلی پیشروی داشته حالا پیشروی انچنانی نداشته این برا من سواله

۲
۲
ناشناس :

چرا چند روز خبری نیست از یمن کلا هیچ اتفاقی رخ نداده این چند روز‌پس مارب چه شد.‌

۳
ناشناس :

عملیات مارب شروع نشده هنوز پس چی شد.‌

۳
ناشناس :

از یمن خبر بیشتر بزارید و ای کاش نقشه های یمن رو هم مثل نقشه های سوریه درست کنید اون نقشه ها عالی بودن

۱
۱