آفریقا
تصاویر ماهواره ای جدید از حضور نیروهای وابسته به روسیه در خاک لیبی
آفریقا, آمریکا, اخبار, روسیه, لیبی ۰۴ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مرکز فرماندهی نیروهای تروریست آمریکا در آفریقا AFRICOM تصاویر جدیدی از حضور نیروها و تجهیزات روسی در کشور لیبی منتشر کرد.

در تصاویر ماهواره ای منتشر شده از فرودگاه الخادم در شمال شرق لیبی و سرت در شمال این کشور، هواپیمای ترابری IL-76s، سامانه های دفاع هوایی پانتسیر، خودروهای زرهی و مهندسی روسی به تصویر کشیده شده است.
آفریکام کشور روسیه را به نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و دخالت نظامی و مخرب در جنگ لیبی از طریق شرکت های نظامی روسی در لیبی متهم کرد.

شرکت های نظامی خصوصی روسی و آنچه که توسط رسانه های غربی با عنوان (جعلی) “نیروهای واگنر” معرفی میشوند، پیمانکارانی هستند که معمولا توسط ارتش روسیه بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم پشتیبانی میشوند.
ذکر این نکته قابل توجه است که بر اساس قوانین کشور روسیه، هیچ نهاد و یا افرادی اجازه ایجاد شرکتهای نظامی خصوصی در داخل خاک روسیه را ندارد؛ با این حال شرکت های خصوصی مرتبط با روسیه در کشورهای دیگر در منطقه غرب آسیا و آفریقا مانند سوریه و لیبی ثبت شده اند و مشغول به فعالیت هستند.

جدای از نقش سازنده، مخرب، مزدوری و … این نیروها، ادعای ارتش تروریستی آمریکا در خصوص شرکت های نظامی خصوصی روسیه در حالی مطرح میشود که خود این کشور ید طولایی در این زمینه و نقض انواع و اقسام تعهدنامه ها و قطعنامه های بین المللی دارد و سالهاست که ارتش تروریستی آمریکا در حال کشتار مردم بیگناه در غرب آسیا و استعمار و چپاول کشورها و منابع حیاتی منطقه است و بیان این اتهامات حداقل از سوی آمریکا بیشتر به یک شوخی زشت شباهت دارد!


نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.