افزایش حضور نظامی آمریکا در کردستان عراق

شنبه 11 مرداد 1399 - 19:39
https://iswnews.com/?p=34073

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سخنگوی نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق از بازگشایی یک مرکز مشاوره ای جدید در اربیل کردستان خبر داد.

مایلز کاگینز سخنگوی نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق روز جمعه در کنفرانس خبری در شهر سلیمانیه اعلام کرد که ارتش آمریکا یک مرکز مشاوره جدید در اربیل با هدف متمرکز کردن و افزایش هماهنگی بین نیروهای ائتلاف باز خواهد کرد.

در حال حاضر، ائتلاف آمریکایی یک مرکز هماهنگی و فرماندهی در بغداد در اختیار دارد که برای همکاری با فرماندهی عملیات مشترک عراق جهت برنامه ریزی عملیاتی و جمع آوری اطلاعات و هماهنگی پشتیبانی هوایی و لجستیکی در حال فعالیت است.

طی ماه های اخیر و با توجه به افزایش فشارها علیه آمریکا برای خروج از خاک عراق و افزایش حملات به پایگاه های آمریکایی توسط نیروهای مقاومت، ارتش آمریکا نیروهای ائتلاف را از تعدادی از پایگاه های نظامی خارج کرده و در چند پایگاه بزرگتر متمرکز کرده است. همچنین در موازات این اتفاقات، تحرکات آمریکا در مناطق کردستان عراق افزایش یافته است. به نظر میرسد آمریکا در حال تغییر سیاست خود برای حضور بلند مدت در خاک عراق از طریق سرمایه گذاری بیشتر در مناطق کرد نشین شمالی عراق است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام