به نام صلح؛ به کام ظلم

شنبه ۱۱ شهریور ۹۶ - ۱۷:۱۷
https://iswnews.com/?p=3413

مسلمانان روهینگیا در حالی زیر چکمه برندگان جایزه صلح نوبل قتل عام می شوند که تاکنون موضع قاطع و صدای واحدی از جهان اسلام در برابر جنایات و نسل کشی حکومت بودایی میانمار شنیده نشده است.
گویا مدعیان اسلام، تروریسم را فقط در العوامیه و یمن و بحرین پیدا کرده اند!

طی حملات و جنایات اخیر نظامیان میانمار علیه مسلمانان، روز گذشته دولت این کشور اعلام کرد که طی هفته گذشته بیش از ۲۶۰۰ خانه در نواحی شمال غرب میانمار که اکثریت جمعیت آنان را مسلمانان روهینگیا تشکیل می دهند، به آتش کشیده شده است.
مقامات دولت میانمار گروه ارتش نجات روهینگیا آراکان «حرکت الیقین» را عامل سوزاندن خانه ها معرفی می کنند. (این گروه مسئولیت حملات هفته گذشته به نظامیان امنیتی در میانمار را بر عهده گرفته است.) اما مسلمانان روهینگیایی که موفق شدند به بنگلادش فرار کنند، می گویند نیروهای ارتش میانمار با هدف فراری دادن آنها،‌ اقدام به آتش سوزی و کشتار کرده اند.

در این راستا خبرگزاری رویترز نوشت: «مقامات عالی سازمان ملل در امور آوارگان ۵۸ هزار و ششصد نفر از مسلمانان، بر اثر خشونتها از میانمار به بنگلادش گریخته اند. به گفته این مقامات، امدادگران امکانات لازم را برای کمک به این افراد ندارند.»
خبرگزاری یورونیوز نیز در خبری نوشت: «در هفته گذشته نظامیان میانمار به همراه شبه نظامیان بودایى ١٣٠ مسلمان روهینگیا را تنها در روستاى «چوت پى ای» به قتل رسانده اند. فعالان حقوق بشر می گویند در میانمار شاهد یک نسل کشی هستیم. فعالان حقوق بشر هم چنان امیدوارند تا با مداخله کسانی چون پاپ فرانچسکو رهبر کاتولیکهای جهان آنگ سانگ سوچی تحت تاثیر قرار گیرد تا شاید سرکوبها علیه اقلیتهای مسلمان میانمار کاهش پیدا کند.»

جا دارد اینجا از خانم «آنگ سانگ سوچی» رهبر اپوزیسیون و تاثیر گذارترین شخصیت میانمار وهمچنین برنده جایزه صلح نوبل! انتقاد کنیم که چرا در برابر ظلم علیه مسلمانان این کشور سکوت کرده و برای صلح کاری نمی کند؟
همچنین دستمریزادی هم به نهادهای حقوق بشری و مدعیان صلح می گوییم که سالهاست به افرادی جایزه صلح می دهند که سرآمد جنایتکاران و ظالمان تاریخ هستند!

تصویر مربوط به مسلمانان میانمار در مرز بنگلادش

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. امیرعباس گفت:

  کاش میمردم و این صحنه ها رو نمی دیدم.

 2. ناشناس گفت:

  خیلی وقتا دیگه از نظر روحی نمی کشم اخبار یمن و مینمار رو بخونم…

 3. محمد گفت:

  برادرم آنگ سانگ سوچی دیگه رهبر مخالفان نیست. این فرد دولت رو از دوسال پیش در اختیار داره (انتخابات سال ۲۰۱۵م) و هفته پیش کارمندان سازمانهای بشردوستانه از جمله سازمان ملل رو به حمایت از “تروریستهای” مسلمان متهم کرد!

  نمیدونم چرا کسی خواستار نشست شورای امنیت یا سازمان همکاری کشورهای اسلامی یا آ.س.آن که دولت آنگ‌سان‌سوچی هم عضوشه نمیشه تا این کشور رو تنبیه کنن یا حداقل کمکی به آوارگان کنند.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام