آخرین اخبار از جبهه شمال البیضاء ۲۰ مرداد ۹۹

دوشنبه 20 مرداد 1399 - 12:15
https://iswnews.com/?p=34332

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ در ادامه عملیات انصارالله و کمیته های مردمی علیه داعش و القاعده در شمال البیضاء، مواضع تروریستها در منطقه ذی کالب در وضعیت شبه محاصره قرار گرفته و چند منطقه دیگر آزاد شده است.

براساس آخرین اخبار از درگیریهای شمال غرب استان البیضاء، انصارالله موفق به پاکسازی روستای خبزه در شرق جبل علیب، الحطب و جبل نوفان در شرق ذی کالب، عقبه زعج و همچنین قطع مسیر مأرب_القیفه در شرق این منطقه شده است.

توپخانه و پهپادهای انصارالله تاکنون چند عملیات علیه مواضع داعش و القاعده در این منطقه اجرا کرده اند که از تلفات و خسارات ان فعلا جزئیاتی در دست نیست.

 

تاریخچه کوتاهی از سوابق داعش و القاعده در یمن:
القاعده و داعش پس از سقوط دولت علی عبدالله صالح در ماههای ابتدایی ۲۰۱۴ میلادی (بهمن ۹۲ تا اردیبهشت ۹۳) فعالیتهایی را در مدیریت کتاف در شمال صعده، مدیریت ارحب در صنعاء، عدن و صحراهای شرقی یمن انجام دادند که در مناطق کتاف، ارحب و بیحان از انصارالله شکست خوردند و در برخی نقاط از جمله شمال غرب البیضاء نیز کنترل مناطقی را بدست گرفتند.
بعنوان مثال در جریان حمله گسترده گروه تروریستی انصارالشریعه (همپیمان داعش در یمن) به ارحب که منجر به سقوط پایگاه یحیص و محاصره قبایل ارحب شد، نیروهای انصارالله به فرماندهی شهید ابوحیدر الحمزی خود را به ارحب رسانده و مناطق اشغالی را ازاد و محاصره ارحب را در هم شکستند. بنابراین میتوان گفت اولین شکست داعش در نبردهای ارحب و در تاریخ مرداد ۹۳ توسط انصارالله وارد شد. همچنین در تاریخ ۲۳ بهمن ۹۳ (۱۲ فوریه ۲۰۱۵ میلادی) انصارالله باز هم به فرماندهی شهید الحمزی، شهر بیحان را که چندین روز شاهد جنایات سنگین داعش بود از سیطره تروریستها پاکسازی کرد. این ضربات انصارالله منجر به تضعیف شدید گروههای تروریستی القاعده، داعش و همپیمان آن یعنی انصارالشریعه شد و حالا بقایای آنها در البیضاء در حال انقراض هستند.


نقشه آنلاین

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. ناشناس دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

  وای خدای مننننن، باور نکردنیه!! تو این گرما و مبارزه با القاعده در بیضا؟؟؟!
  اون هم بعد از این هم سال که توی البیضا جا خشک کردن؟؟؟!

  پاسخ
 2. daniel سه شنبه, ۲۱ مرداد, ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۱

  tamame rostaha zir daste alghayede ra bezanid ta bedonim chandta azad shodand merci

  پاسخ
 3. علی اس اس پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲

  من فکر کنم ازاد سازی مارب با ازاد سازی این منطقه کلا کلید بخوره بعد این انصارالله با قدرت تمام میره مارب رو ازاد کنه درود به مجاهدین خدا

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.