آسیای میانه و شبه قاره
اعتراضات مسلمانان جهان به جنایات علیه مسلمانان میانمار

در پی افزایش اعتراضات مسلمانان جهان به جنایات حکومت میانمار علیه مسلمانان، مقامات کشورهای مختلف نیز ناچار، به این موضوع واکنش نشان داده و در تدارک اقدامات عملی نیز هستند.

رهبران شورای همبستگی ملی پاکستان متشکل از ۳۰ حزب مذهبی در یک کنفرانس مطبوعاتی در اسلام آباد از دولت پاکستان خواستند تنها به صدور بیانیه های رسمی اکتفا نکرده و با اخراج سفیر میانمار از پاکستان، اقدامات عملی نیز انجام دهند.

وزارت خارجه ترکیه نیز از سفر «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه به بنگلادش، جهت بررسی وضعیت مسلمانان مهاجر در این کشور تا آخر هفته جاری اطلاع داد.
دولت ترکیه بعد از توافق با دولت میانمار قصد دارد برای مسلمانان روهینگیا هزار تُن کمک های انسان دوستانه ارسال کند.

دبیر کل سازمان ملل متحد «آنتونیو گوترش» نیز روز گذشته با درخواست از مقامات میانمار برای پایان دادن به خشونت علیه مسلمانان روهینگیا، درمورد خطر نسل کشی و بی ثباتی منطقه ناشی از آن هشدار داد.


تصاویر از اجتماع مسلمانان روسیه مقابل سفارت میانمار در روز یکشنبه


اجتماع و اعتراض مسلمانان افغانستان به جنایات علیه مسلمانان میانمار در شهر هرات

در همین حال «آنگ سان سوچی» رهبر و برنده جایزه صلح نوبل بودایی میانمار، در واکنش به انتقادات علیه وی، نسل کشی مسلمانان روهینگیا را اتهامی بی اساس خواند. وی همچنین اصطلاح نسل کشی را واژه ای بسیار تند و زننده در قبال موقعیت فعلی دانست!
گویا از نظر وی و حامیان غربی اش، جنایت و نسل کشی جزء اقداماتی است که دارندگان جایزه صلح نوبل باید در شبانه روز انجام دهند!

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.