اخبار
ادامه ی عملیات ارتش سوریه جهت شکستن محاصره فرودگاه نظامی دیرالزور و شروع عملیات SDF در شرق رود فرات

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش سوریه در ادامه ی عملیات نظامی به منظور توسعه ی خط امداد به دیرالزور و شکستن محاصره ی فرودگاه در دو محور اصلی موفق به پیشروی شد.

در محور اول از سمت السخنه پس از تثبیت روستای الشولا، چاه نفتی التیم و روستای المالحه آزاد شدند و نیروها با قطع خطوط امداد داعش به کوههای الثرده به ۱۰ کیلومتری میدان پانوراما رسیدند.

در محور دوم از منطقه مقابر ارتش موفق به آزادسازی تل علوش شد و به حدود ۱.۵ کیلومتری نیروهای محاصره شده در فرودگاه دیرالزور رسید.

تا این لحظه محاصره فرودگاه شکسته نشده اما هر لحظه احتمال رسیدن نیروها وجود دارد.
در محور شمالی ارتش پل رقه را در شمال تیپ ۳۷ آزاد کرد و به زودی روستاهای عیاش و بغیلیه نیز آزاد خواهند شد.

بر اساس تصویری که چند روز قبل قسوره عثمان از تپه ی مشرف به بغیلیه منتشر کرد و در آن تحرکی از دواعش دیده نمی‌شد، به نظر نمی‌رسد دواعش در این روستا حضور داشته باشند ولی احتمالاً بغیلیه و عیاش مملو از تله های انفجاری و مین های کار گذاشته شده توسط داعش باشند. تاکتیکی که داعش برای کاهش تلفات خود و گرفتن تلفات و زمان از نیروهای ارتش سوریه اخیراً به کرات مورد استفاده قرار می دهد.
نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) با پشتیبانی هوایی ائتلاف نیز عملیات جدیدی را تحت نام مجلس نظامی دیرالزور در شرق فرات آغاز کرده‌اند و در حال پیشروی به سمت روستای صور هستند. به نظر می‌رسد هدف اصلی این نیروها تسلط بر میدانهای نفتی و گازی متعددی باشند که در شرق فرات وجود دارند.

دانلود نقشه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "ادامه ی عملیات ارتش سوریه جهت شکستن محاصره فرودگاه نظامی دیرالزور و شروع عملیات SDF در شرق رود فرات"

ناشناس :

سلام خسته نباشید. من یه سوال دارم ازتون.. خواهشا بگید چرا ارتش سوریه در مورد پیشروی هایی که قاره کردها انجام بدن سکوت میکنه!! بجای اینکه مناطقی رو که اشغال کردن رو ازش پس بگیره بازم اجازه میده پیشروی کنند درسته سوریه کارهای مهم تری داره! و در مناطق اشغالی توسط پ ک ک و ی پ د آمریکا حضور داره!! اما لا اقل نذارن پیشروی کنند بازم!!؟ شما نظرتون چیه؟ اولا نظرتون رو در این باره بگید و ثانیا خواهشا بگید آیا مطلع هستید حدودا چقدر را میخوان اشغال کنند!! (( دقیق بگید!!) یاعلی

۲
Mirza :

سلام و سپاس
مسائل به این راحتی ها نیست . اول از همه باید این رو بدونید که دولت سوریه فعلا آنقدر قدرت نداره که بر تمام افعال کردهای سوریه اعمال قدرت و نظر کنه .. فعلا بخش زیادی از همکاریها بر اساس مذاکرات و پا درمیانی حامیان در حال انجام هست . باید واقع بینانه به مسئله نگاه کرد

۲
ناشناس :

سلام ممنون. اما بخش دوم سوالم رو بهش نرسیدم! آیا مطلع هستید پ ک ک و ی پ د چقدر را میخان اشغال کنند و تا کجا میخوان به یکه تازی و اشغال ادامه بدن ؟

۲
Mirza :

سلام
تمام مناطق کرانه ی شمالی رود فرات میتواند از اهداف نهایی این گروه ها باشد .

۱
ناشناس :

کاملا درسته.
مطلب پیچیده و نفس گیره.

۱
۲