آخرین اخبار از درگیریهای آذربایجان و ارمنستان، ۲۴ مهر ۹۹ + نقشه میدانی

پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹ - ۲۳:۵۴
https://iswnews.com/?p=37894

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” الهام علیف رییس جمهور آذربایجان در توییتی جدید مدعی پیشروی بیشتر نیروهای آذربایجانی در عمق قره باغ شد.

– الهام علیف رییس جمهور آذربایجان در توییتی از پیشرویهای جدید نیروهای آذربایجان در بین مرز رایون های خوجاوند و فضولی خبر داد. بر اساس ادعای علیف روستاهای آریش، دوشولو، ادیشه، دودوکچی، ادیلی، چراغوز به کنترل نیروهای آذربایجان در آمدند.
تاکتیک جالب توجه در خصوص این اعلام ها آن است که علیف اسامی روستاهایی که در عمق نیروهای خودی قرار دارند و یا در پیشرویهای ادعایی گذشته عقبتر از روستاهای خط مقدم هستند و اصولا باید تاکنون گرفته میشدند را مجددا در میان اسامی جدید اعلام میکند. بعنوان مثال روستای دوشولو در ۹ اکتبر یعنی ۶ روز پیش در پیشرویها اعلام شده بود اما مجددا در پیشرویهای امروز اعلام شد. (فلش های آبی روی نقشه: جهت پیشرویها)

– وزارت دفاع جمهوری موسوم به قره باغ(آرتساخ)، اسامی ۴۹ نفر دیگر از نیروهای ارمنستانی که در نبردهای قره باغ جان خود را از دست دادند منتشر کرد. با توجه به این اطلاعات، آمار تلفات نیروهای ارمنستانی که بصورت رسمی منتشر میشود به ۶۰۴ نفر رسید.

– توپخانه ارمنستان مناطق ترتر را مورد هدف قرار داد. توپخانه آذربایجان مناطق آقدام و مارتاکرت را مورد هدف قرار داد.

– بر اساس ادعای ارتش ارمنستان ۳۵۰ نیروی آذربایجانی طی نبردهای اخیر جان خود را از دست داده اند، ۲۰ خودروی زرهی و ۳ پهپاد آذربایجان نیز نابود شده است.

– بر اساس ادعای وزارت دفاع آذربایجان، نیروهای مسلح آذربایجان طی شب گذشته دو دستگاه تانک تی-۷۲، چهار دستگاه راکت انداز BM-21 گراد، تعدادی پهپاد و نفربر، یک سامانه دفاع هوایی Tor-M2KM، یک هویتزر D-20 و D-30 و D-1 متعلق به نیروهای ارمنستان را نابود کرده است.

– بر اثر اصابت خمپاره به روستاهای کدخدالو و قلی‌بیگلو در شهرستان خداآفرین یک منزل مسکونی ویران و یک نفر نیز مصدوم شد.

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان 20 هزار تومان 30 هزار تومان 50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ساع گفت:

  سلام بر ارتش قدرتمند اذربایجان

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام