درگیری سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق و حشدالشعبی

شنبه ۲۶ مهر ۹۹ - ۱۲:۴۸
https://iswnews.com/?p=37918

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ در پی اظهارات جنجالی “هوشیار زیباری” از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق علیه حشدالشعبی، مردم و طرفداران حشدالشعبی پس از تجمع مقابل مقر این حزب در بغداد، آنرا به آتش کشیدند.

“هوشیار زیباری” که سابقه وزارت خارجه و دفاع عراق را نیز در کارنامه خود دارد اخیرا در مصاحبه‌ای با شبکه الحره (وابسته به آمریکا)، حشدالشعبی را عامل حمله به پایگاههای آمریکا در اربیل و بغداد عنوان کرد و این حملات را معادل حملات داعش دانست. وی همچنین بر مقابله “مصطفی الکاظمی” نخست وزیر عراق با حشدالشعبی تاکید کرده و خواستار خارج کردن نیروهای حشد از منطقه الخضراء، تغییر فرماندهان و همچنین بسیج عمومی علیه این سازمان شده است.

در همین راستا گروههای سیاسی مختلف عراق نیز ضمن اعلام حمایت از حشدالشعبی، فراخوانی را جهت تجمع در مقابل دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در منطقه الکراده بغداد صادر کردند.
این تجمع با حضور نیروهای گارد ویژه در محل تجمع و به آتش کشیدن تصاویر سران حزب دموکرات کردستان و شعارهای معترضین به درگیری کشیده شد و در نهایت معترضین با تسخیر دفتر حزب دموکرات، آنرا به آتش کشیده و پرچم حشدالشعبی را در بالای ساختمان این دفتر نصب کردند.

حزب دموکرات در اولین واکنش خود دولت عراق را به شکایت تهدید کرده است. همچنین هوشیار زیباری در آخرین اظهارات خود از مواضع قبلی عقب نشینی کرده و روابط با فرماندهان حشدالشعبی را تاریخی و نزدیک خوانده است.

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام